Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-10-18
Jaunimo mobilumas: galimybės dirbti ir studijuoti ES

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2006 m. spalio 18 d.

Šiandien Europos Parlamente vykusiame seminare „Jaunimo mobilumas: galimybės dirbti ir studijuoti Europos Sąjungoje" europarlamentarė dr. Laima Andrikienė skaitė pranešimą ir dalyvavo diskusijose apie tai, kokias galimybes turi Europos Sąjungos, taip pat ir Lietuvos jaunimas išvažiuoti dirbti ar mokytis į kitas ES šalis, kokios yra jaunimo mobilumo ES tendencijos ir problemos.

Seminare dalyvavo 120 studentų, jaunųjų politikų iš Lietuvos, Vengrijos ir Kipro. Lietuvą atstovavo studentai iš Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, kolegijų, moksleiviai iš Šilutės, taip pat po du jaunuosius penkių Lietuvos partijų narius. Seminare šalia Laimos Andrikienės, atstovavusios Europos liaudies partijos - Europos demokratų frakciją pranešimus skaitė Socialistų frakcijos Europos Parlamente atstovė Christa Prets iš Austrijos bei Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos atstovas Istvanas Szent-Yvanyi iš Vengrijos.

Dr. Laima Andrikienė, kalbėdama seminare apie darbo jėgos migraciją Europos Sąjungoje, pabrėžė, jog „laisvas asmenų judėjimas ES viduje yra naudingas ir senosioms, ir naujosioms ES valstybėms narėms". Tačiau tuo pačiu pažymėjo, kad „naujosioms valstybėms narėms taikomi apribojimai dėl laisvo asmenų, taip pat ir darbo jėgos judėjimo dirbtinai atskiria senąsias ir naująsias valstybes nares bei kelia abipusį nepasitikėjimą".

Dr. Laima Andrikienė savo pranešime kalbėjo ne tik apie darbo jėgos migraciją. Jauniesiems seminaro dalyviams europarlamentarė papasakojo ir apie studentų bei dėstytojų mainų programas, galimybes studijuoti ir dėstyti kitose ES šalyse: Socrates, Comenius, Erasmus, Erasmus Mundus, Leonardo Da Vinči, Grundtvig. Kaip pastebėjo Laima Andrikienė, „Erasmus programoje, prasidėjusioje 1995 m., dalyvavusių ir kitoje ES šalyje studijavusių studentų skaičius jau viršija vieną 1,2 milijono, šis skaičius ir toliau auga ypač naujosiose ES valstybėse narėse". Statistiniai duomenys rodo, jog vien 2004-2005 mokslo metais studentų mainai šiose šalyse išaugo 36 procentais, o dėstytojų - net 77 procentais.