Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-10-12
L.Andrikienė: „ES turėtų aktyviau prisidėti, taikiomis priemonėmis sprendžiant Rusijos -Gruzijos konfliktą."

 Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2005 m. spalio 12 d.

Spalio 11 d. Lietuvos atstovė Europos Parlamente Laima Andrikienė kalbėdama plenarinės sesijos metu pabrėžė, kad Europos Sąjunga turėtų aktyviau prisidėti, taikiomis priemonėmis sprendžiant Rusijos -Gruzijos konfliktą.

„Ar gali pelė išgąsdinti dramblį? Pasirodo, taip, ir tai įrodo pastarojo meto krizė Rusijos - Gruzijos santykiuose. Europos Sąjunga gali pasirinkti, kaip reaguoti į tai, kas vyksta jos kaimynystėje: padaryti pareiškimą ir viskas, arba aktyviai prisidėti, taikiomis priemonėmis sprendžiant šį konfliktą", - sakė Laima Andrikienė.

Europos Parlamento narė pažymėjo sveikinanti  Belgijos Užsienio reikalų ministro Karel De Gucht dalyvavimą, perduodant Rusijos karininkus Rusijai, taip pat ES vardu padarytą pareiškimą. Tačiau  Lietuvos atstovės nuomone, to maža.

„Manau, kad Rusijai iš principo neatmetant karinių veiksmų galimybės sprendžiant konfliktą su Gruzija, Europos Sąjunga turi dėti didesnes pastangas, kad nedelsiant būtų nutrauktas gruzinų deportavimas iš Rusijos, kad būtų liautasi sudarinėti gruziniškas pavardes turinčių mokinių sąrašus Maskvos mokyklose, nes visa tai primena nacių Vokietijos vykdytą politiką deportuoti žydų tautybės piliečius", - sakė Lietuvos atstovė.

„Kai po sovietų okupacijos buvo vykdomos deportacijos, mano tėvus iš Lietuvos į Sibirą vežė gyvuliniuose vagonuose, o dabar transportavimo priemonės pasikeitė: gruzinai iš Maskvos deportuojami kroviniams gabenti pritaikytuose lėktuvuose. Tokiai politikai ir tokiems veiksmams postmoderniame pasaulyje neturėtų būti vietos", - pabrėžė Laima Andrikienė.

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627