Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-10-11
Laima Andrikienė: "Jei tylėsime, Šengeno erdvės plėtra gali nusikelti dar tolimesnei perspektyvai"

Europos Parlamento
ELP-ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2006 m. spalio 11 d.

Grupė Europos Parlamento narių, atstovaujančių 10 naujųjų ES valstybių narių, inicijavo Europos Parlamento rašytinį pareiškimą dėl galimo visų naujųjų valstybių narių įsiliejimo į Šengeno erdvę atidėjimo. Pareiškimą pasirašė ir EP narė iš Lietuvos Laima Andrikienė.

Šio rašytinio pareiškimo idėja kilo šių metų rugsėjį ES Komisijai paskelbus, kad oficiali naujųjų ES narių prisijungimo data prie Šengeno erdvės gali būti atidėta iki 2009 m., o nebus laikomasi anksčiau numatyto termino - 2007 m. spalio mėnesio.

Pareiškimą pasirašiusi Lietuvos atstovė Laima Andrikienė teigia, kad tylėti negalima, nes Šengeno plėtra gali nusikelti dar tolimesnei perspektyvai.

„Pasirašiau šį pareiškimą, tikėdamasi, kad dar ne viskas prarasta, kad dar įmanoma Šengeno erdvę išplėsti ir Lietuvai į ją įsijungti 2007 m. spalio mėnesį, kaip ir buvo planuota. Vilčių nėra daug, bei jei tylėsime, tai Šengeno zonos plėtra gali nusikelti dar tolimesnei perspektyvai", - pabrėžė Laima Andrikienė.

Europos Parlamento nariai mano, kad reikia laikytis pirminės naujųjų valstybių narių įsiliejimo į Šengeno erdvę datos bei ragina ES Komisiją ir Tarybą imtis visų priemonių tam užtikrinti.

„Laisvas žmonių judėjimas, kurį gali užtikrinti Šengeno zonos plėtra, yra viena pagrindinių laisvių, kuria remiasi visa Europos Sąjunga", - pažymėjo Lietuvos europarlamentarė.

Pareiškime taip pat yra teigiama: „Kadangi Komisija 2004 m. paskelbė, kad Šengeno erdvės plėtra įtraukiant naująsias ES nares yra įmanoma tik po to, kai bus imtasi visų būtinų reguliavimo priemonių bendrai Šengeno erdvės išorinei sienai apsaugoti, Europos Parlamentas ragina Komisiją pateikti išsamią ir skaidrią informaciją ir tyrimus, kuriuose būtų nurodoma, kaip įgyvendinamas pagrindinis SIS II projektas, įskaitant informaciją apie vėlavimo jį įgyvendinti priežastis."

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627