Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-09-26
Lietuvos žurnalistams - seminarai Europos Parlamente

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2006 09 26

Lietuvos žurnalistams - seminarai Europos Parlamente

Šiandien į Strasbūrą susipažinti su Europos Parlamento darbu, ES aktualijomis, o taip pat dalyvauti dviejų dienų seminare atvyko grupė Lietuvos laikraščių ir internetinės žiniasklaidos redaktorių ir žurnalistų.

Tarp jų - OMNI vyr. redaktorius Saulius Spurga, „Šiaulių krašto" vyriausiasis redaktorius Vladas Vertelis, „Utenio" redaktorius Donatas Čepukas, „Alytaus naujienų" redaktorius Romas Burba, „Vakarų ekspreso" redaktorius Gediminas Gudavičius, žurnalo „Lithuania in the World" redaktorė Jolanta Laumenskaitė, žurnalo „Lithuania Today" redaktorius Raymondas Vyšniauskas, „Panevėžio balso" redaktorės pirmoji pavaduotoja Valentina Žigienė, Lietuvos radijo žurnalistas Saulius Liauksminas. Jie visi Lietuvos atstovės dr. Laimos Andrikienės kvietimu Europos Parlamente viešės iki penktadienio.

Žurnalistams iš Lietuvos kartu su Roberto Šumano fondu EP narė Laima Andrikienė rengia dviejų dienų seminarą, kuriame bus aptariamos dvi temos: „ES Konstitucijos ratifikavimas: problemos ir perspektyvos" ir „ES struktūrinės politikos įgyvendinimas naujose ES valstybėse narėse. „Senųjų" ES narių patirtis ir pamokos".

Seminarų metu su Lietuvos žurnalistais diskutuos L.Andrikienės kolegos europarlamentarai Avril Doyle (Airija), Piia-Noora Kauppi (Suomija), EP Regioninės plėtros komiteto pirmininkas Gerardo Galeote (Ispanija), Richard Ashworth (Jungtinė Karalystė), Alain Lamassoure (Prancūzija), Ria Oomen-Ruijten (Olandija) ir Thomas Mann (Vokietija). Seminare pranešimą taip pat padarys Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė. 

„Šie seminarai - puiki proga Lietuvos dienraščių redaktoriams ir žurnalistams įsigilinti į dvi „karštas" ES problemas - kaip naudojame ES struktūrinius fondus ir kaip atrodo Lietuva lyginant su kitomis valstybėmis, o taip pat aptarti, kokia ateitis laukia ES Konstitucijos, kurią 2004 m. rudenį ratifikavo Lietuva", - sakė L. Andrikienė. „Svečiai turės ir kitų įdomių ir svarbių susitikimų, įskaitant ir Strasbūro merę Fabienne Keller. Be to, jie stebės Europos Parlamento plenarinį posėdį, ir tikiuosi, kad ši kelionė duos naują impulsą daugiau domėtis ES ir išsamiau informuoti Lietuvos žmones apie Europos Sąjungą, kurios nare Lietuva yra nuo 2004 m. gegužės", - pažymėjo Lietuvos atstovė.

EP narės dr. Laimos Andrikienės biuras Strasbūre