Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-11-15
Dr. Laima Andrikienė: „Ukraina yra arčiausiai Europos Sąjungos"

Strasbūras, 2007 m. lapkričio 15 d.

Lapkričio 14 d. Europos Parlamentas plenarinės sesijos Strasbūre metu svarstė lenkų atstovo Z. Zaleskio parengtą pranešimą dėl prekybinių ir ekonominių santykių su Ukraina. Diskusijų metų pasisakiusi Europos Parlamento narė iš Lietuvos dr. Laima Andrikienė pabrėžė, kad ES privalo suteikti paramą, kad Ukrainos priėmimas į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) būtų sėkmingai užbaigtas.

"Norėčiau ypatingai pažymėti tai, kad ES - ir jos institucijos, ir valstybės narės - privalo pasiūlyti ir suteikti Ukrainai politinę ir diplomatinę pagalbą, kad Ukrainos priėmimas į PPO būtų sėkmingai užbaigtas. Ne mažiau svarbi parama ir po to seksiantiems žingsniams - oficialioms deryboms dėl laisvos prekybos sutarties ir naujo išsamesnio ES - Ukrainos susitarimo", - kalbėjo Europos Parlamento narė.

Pasak L.Andrikienės, pasižiūrėjus į žemėlapį akivaizdu, kad Ukrainos padėtis (iš vienos pusės - ES, iš kitos - Rusija) negali būti lengva. "Pasirinkimas, atsakymas į klausimą - Qua vadis, Ukraina? - taip pat yra nelengvas. Tačiau aišku, kad šiandien Ukraina turi apsispręsti ir pasirinkti negrįžtamai", -  sakė Lietuvos atstovė.

"Šis pasirinkimas nereiškia, kad visi ilgamečiai prekybos ir ekonominiai ryšiai su Rusija ir NVS šalimis nutraukiami ar kad Rusija negali dalyvauti Ukrainos ekonomikoje, greičiau atvirkščiai. Tačiau, pavyzdžiui, Rusijos neseniai pasiūlyta Bendros ekonominės erdvės sutartis greičiau pakenktų, nei padėtų realizuoti Ukrainos ekonominės nepriklausomybės siekį, be to, pakenktų ir laisvos prekybos susitarimo sudarymui su Europos Sąjungą," - pastebėjo L. Andrikienė.

Europos Parlamento narė taip pat pabrėžė, kad tarp Europos kaimynystės politikos šalių Ukraina yra arčiausiai ES. 

"Ši milžiniška valstybė, turinti 46 milijonus gyventojų, gali ne tik didžiuotis demokratijos pasiekimais, pasiektais suirus Sovietų Sąjungai, bet ji taip pat neabejotinai tapo viena daugiausiai žadančių ES partnerių. Kaip Europos Parlamento delegacijos narė kiek daugiau nei prieš mėnesį turėjau galimybę stebėti parlamento rinkimus šioje šalyje ir įsitikinti, kad Ukrainoje akivaizdžiai stiprėja demokratinės, pilietinės institucijos, demokratinė tradicija tampa Ukrainos savastimi, ir rinkimai šioje šalyje iš esmės niekuo nesiskiria nuo rinkimų ES valstybėse narėse,"- kalbėjo europarlamentarė.

Baigdama savo pasisakymą L.Andrikienė palinkėjo Ukrainos politikams kuo greičiau baigti naujos vyriausybės formavimą ir imtis didelių rimtų darbų, kurie jų laukia. "ES suinteresuota, kad Ukraina būtų patikima, stabili, prognozuojama partnerė, ir kad toji partnerystė būtų ilgalaikė, nepriklausanti nuo vyriausybės ar parlamento daugumos politinės orientacijos," - sakė Lietuvos atstovė.

Daugiau informacijos:
Živilė Didžgalvienė, ELP-ED spaudos tarnyba
Tel.: + 32 475 751627