Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-10-24
L.Andrikienė dėl pesticidų naudojimo Europos Sąjungoje

Dr. Laima Andrikienė
Paaiškinimai po balsavimo
EP plenarinė sesija
Strasbūras, 2007 10 24

Po balsavimo dėl EP rezoliucijos dėl Belohorskos pranešimo dėl pesticidų naudojimo teminės strategijos

Manau, kad šiandien priėmėme svarbų sprendimą dėl pesticidų  naudojimo teminės strategijos, ir aš balsavau rezoliuciją. Visi puikiai suprantame, kad kvėpuojame žmogaus sveikatai kenksmingai užterštu oru, valgome mūsų sveikatai kenksmingais chemikalais apdorotą maistą, mūsų vaikai - ateities karta - taip pat auga šiomis sąlygomis.
Esu visiškai įsitikinusi, kad neigiamas pesticidų poveikis žmonių sveikatai turi būti maksimaliai sumažintas. Tam turime imtis ryžtingų priemonių ir rasti finansavimo šaltinius. Įpareigojimai ES šalims narėms parengti veiksmų planus, nurodant vietoves, kuriose būtų iš dalies arba visiškai draudžiama naudoti pesticidus, taip pat per artimiausius 10 metų ženkliai sumažinti pesticidų naudojimą, yra sveikintini.
Argumentai, kad dėl tokios politikos gali ryškiai sumažėti ES žemės ūkio gamyba, o ES rinką teks užpildyti iš kitur atvežtais žemės ūkio produktais, teisingi tik artimiausiu ar vidutinės trukmės laikotarpiu, tačiau įvertinant tolimesnę perspektyvą, poveikį žmonių sveikatai, ligų prevencijai ir gydymui išleidžiamas lėšas, akivaizdu, kad veiksmų atidėti ateičiai negalime.