Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-09-26
L.Andrikienė formuos didžiausios Europos Parlamento frakcijos poziciją žmogaus teisių klausimais

Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė išrinkta didžiausios Europos Parlamento frakcijos - Europos liaudies partijos - Europos demokratų (ELP-ED) grupės - koordinatore EP Užsienio reikalų komiteto Žmogaus teisių pakomitetyje bei šios frakcijos biuro nare.

Biuro nario ir koordinatoriaus vaidmuo yra vienas reikšmingiausių, organizuojant  Europos Parlamento komitetų darbą, formuojant frakcijos, komiteto, o vėliau ir Europos Parlamento poziciją svarbiais politiniais klausimais, ją derinant su kitų frakcijų atstovais. Suformuotą ir galutinę poziciją koordinatorius pristato visuomenei, atstovauja savo frakcijos bei Europos Parlamento politines nuostatas žiniasklaidos rengiamų diskusijų metu.

„Šios pareigos - ne tik didelė atsakomybė, įpareigojimas, bet ir naujas mano jėgų, sugebėjimų išbandymas. Žmogaus teisės man visada buvo ir pasiliks vienas svarbiausių prioritetų, ir visai nesvarbu, ar kalbėtume apie žmogaus, piliečio teises ir laisves Lietuvoje, ar Europos Sąjungoje, ar už jos ribų", - sakė L. Andrikienė.

Tapusi Europos Parlamento nare L.Andrikienė nuo pat pradžių aktyviai įsijungė į Europos Parlamento veiklą ginant žmogaus teises, pasisakant prieš žodžio ir spaudos laisvės pažeidimus, skatinant demokratijos plėtrą ne tik Europoje, bet ir kituose kontinentuose. Lietuvos atstovė prisidėjo rengiant  ES projektą transliuoti radijo ir televizijos laidas, skleidžiančias laisvą žodį ir mintį Baltarusijos žmonėms. L.Andrikienės iniciatyva Europos Parlamente Briuselyje buvo surengtos konferencijos, siekiant atkreipti tarptautinės visuomenės dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus ir spaudos suvaržymus Kazachstane bei taikos procesą Kolumbijoje, Lietuvos atstovė dalyvavo ne vienoje rinkimų stebėjimo misijoje kitose šalyse.

L.Andrikienė taip pat yra Europos Parlamento Biudžeto ir Užsienio reikalų komitetų narė.