Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-09-06
L.Andrikienė dėl žmogaus teisių pažeidimų Birmoje

Dr. Laima Andrikienė, MEP (EPP-ED, Lietuva)
Dėl žmogaus teisių pažeidimų Birmoje
EP plenarinė sesija
Strasbūras, 2007 09 06

Europos Parlamentas šia diskusija ir rezoliucija, dėl kurios tuoj balsuosime, atkreipia Europos Sąjungos valstybių narių, kitų ES institucijų, tarptautinės bendruomenės dėmesį į žmogaus teisių padėtį Birmoje - šalyje, kuri dažnai vadinama turistų rojumi, bet yra toli gražu ne rojus joje gyvenantiems žmonėms.

Paskutinė šią šalį valdančio režimo provokacija prieš piliečius - praėjusį mėnesį 500 procentų pakeltos degalų kainos. Visai nenuostabu, kad toks sprendimas sukėlė visuomenės nepasitenkinimą ir protestus. Protestai buvo ir tebėra brutaliai malšinami: dešimtys protestuotojų buvo mušami, suimti, o kaip šis režimas slopina savo piliečius, ką jis sugeba, tereikia prisiminti 1988 metų įvykius, Nobelio taikos premijos laureatės Aung San Suu Kyi padėtį, pasikėsinimą į ją 2003 metais, taip pat tai, kad nuo 1996 m. režimas sunaikino daugiau nei 3 tūkstančius kaimų, jėga perkėlė kitur gyventi daugiau nei milijoną žmonių. Režimas pasižymi ypatingu brutalumu, jo priemonių sąraše - prievartavimai, kankinimai, prievartinis darbas, nepilnamečių pavertimas kareiviais. Visa tai neabejotinai mato tarptautinė bendruomenė, ir mes neturėtume leisti, kad pastarojo meto įvykiai išsivystytų į dar didesnio masto represijas.

Birmą valdančio režimo nusikaltimai, žmogaus teisių pažeidimai nusipelno mūsų griežto pasmerkimo. Mes reiškiame savo solidarumą Birmos žmonėms ir reikalaujame, kad suimtieji protestų dalyviai būtų nedelsiant paleisti, kad Nobelio taikos premijos laureatė San Suu Kyi galėtų gyventi visavertį gyvenimą ir laisvai reikštis visuomeniniame gyvenime. Didelė atsakomybė šiandien tenka ir kai kurioms šio regiono šalims - Kinijai, Indijai, kurios gali panaudoti savo įtaką civilizuotu būdu siekiant išspręsti pastarąjį konfliktą.