Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-06-20
Dešimt dalykų, be kurių negali gyventi Laima Andrikienė

Keistas dalykas: kai pradėjau galvoti, be ko negalėčiau apsieiti, supratau, kad be daugelio dalykų apsieičiau be didelio vargo, nors kiekvieną dieną jie atrodo tokie reikalingi, ir kai kuris nors iš tų daiktų pasimeta ar sugenda, susinervini ir pasijunti baisingai blogai.

Jei galima paminėti tik dešimt daiktų ir dalykų, tai būtų:

1. Veidrodis. Turiu save matyti, kasdien, ir jei nebūtų šalia žmogaus, su kuriuo galėčiau bendrauti, tai pasikalbėčiau bent su savo atvaizdu veidrodyje.

2. Knyga ar kas nors kitas, ką galima būtų skaityti. Neatsimenu nė vienos savo dienos be šito užsiėmimo, tai būtų neįmanoma. Jei būčiau negyvenamoje saloje, kur nebūtų ką skaityti, tikriausiai rašyčiau smėlyje, kad paskui galėčiau skaityti.

O jei galėčiau pasiimti tik vieną kitą knygą, tai imčiau „Grafą Montekristą" arba „Tris muškietininkus", arba Alfredo Bumblausko „Lietuvos istoriją". Jokių skaitalų apie ES tikrai su savimi neimčiau.

3. Muzikos grotuvas ir kompaktiniai diskai. Jei nebūtų muzikos, dainuočiau pati, bet tai vis tiek būtų šiokia tokia muzika. O jei galėčiau pasiimti kelis kompaktinius diskus, tai imčiau ispaniškas dainas akompanuojant gitarai, Vytauto Juozapaičio atliekamas meilės dainas ir kolumbiečio dainininko Juanes dainas. Lietuvių liaudies dainų pati moku aibę, pasidainuočiau.

4. Dantų šepetėlis ir pasta. Nežinau, ką reikėtų daryti, jei jų nebūtų.

5. Kompiuteris. Bet iš jo negyvenamoje saloje būtų nedaug naudos: kur ten jį reikėtų įjungti? Tačiau jei tai būtų gyvenama sala, tai kompiuterį turėti būtų gerai. Jis atstotų ir radiją, ir televizorių, ir kiną, ir laikraščius, iš dalies - ir telefoną.

6. Telefonas. Nežinau, kaip reikėtų gyventi be jo, bet aš dar prisimenu, kad nebuvo mobiliųjų, o mes namuose taip pat neturėjome telefono. Ir gyvenome. Net labai draugiškai ir gražiai gyvenome. Tai gal galima būtų išsiversti ir be jo, ypač jei turėčiau kompiuterį?

7. Bateliai. Ir jei galima tik vieną porą, tai jie būtinai bus aukštakulniai. Ir visai ne patogumas šiuo atveju yra svarbiausia.

8. Lūpdažis. Be jo, ypač turint veidrodį, būtų neįmanoma. Žinoma, būtų gerai pasiimti ir bent vienus gerus kvepalus, nes jei išeinu nepasikvėpinusi, tai jaučiuosi neapsirengusi. Tas pats galioja ir kalbant apie žiedus, bet tiek daug visko negalima, ar ne?

9. Akiniai. Be jų apsieiti jau negaliu. Be jų skaityti jau darosi neįmanoma.

10. Mano vaikas. Jis jau seniai nebe vaikas, jis juk ir ne daiktas, kurį galėtumei pasiimti, bet be jo savo gyvenimo neįsivaizduoju. Įrašiau tai dešimtuoju numeriu, bet jis be jokios abejonės yra visų pirmiausias, su niekuo kitu nepalyginamas, niekuo kitu nepakeičiamas. Va taip.

Laima Andrikienė - žurnalui EKSTRA.
Strasbūras, 2007 06 20