Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-06-05
Europos Parlamentas dėl Ukrainos

Laima Andrikienė: „Ukrainai - narystės Europos Sąjungoje perspektyva ir ES parama"

„Šiandien Europos Parlamento Užsienio reikalų komitetas pritarė rezoliucijai dėl derybų mandato ES Tarybai derybose su Ukraina dėl naujo ES ir Ukrainos susitarimo, ir jame pirmą kartą kalbama apie būsimą Ukrainos narystę ES", - sakė Europos liaudies partijos - Europos demokratų politinės grupės Europos Parlamente pranešėja šiuo klausimu, Lietuvos atstovė dr. Laima Andrikienė.

Europarlamentarė pažymėjo, kad jos frakcijoje kol kas nėra vieningo palaikymo Ukrainos aspiracijoms tapti ES nare. „Kai kurie mūsų politinės šeimos nariai yra linkę kalbėti tik apie Ukrainos europinę perspektyvą, o ne apie Ukrainos narystę ES, todėl šiandien balsuojant Užsienio reikalų komitete mūsų frakcijos atstovai balsavo laisvai, t.y. pagal sąžinę ir įsitikinimus. Nepaisant to, dokumento nuostata, kurioje kalbama apie ES paramą Ukrainos tikslui siekti narystės ES, buvo priimta", - pastebėjo europarlamentarė.

Dėl šio dokumento dar turės balsuoti visas Europos Parlamentas, balsavimas numatytas liepos mėnesiui. „Esu įsitikinusi, kad Ukrainai labai reikia ES paramos, ir signalas, kurį šiandien EP Užsienio reikalų komitetas pasiuntė Ukrainai, yra tikrai labai svarbus. Žinoma, Ukrainai teks nueiti ilgą ir sunkų reformų kelią, atitikti ES narėms keliamus reikalavimus, tai pareikalaus ne vienerių įtempto, tikslingo visų valstybės institucijų darbo metų, visos visuomenės pastangų. Tai neabejotinai yra ne artimos, o tolimesnės ateities perspektyva. Narystės ES „raktas" - pačių ukrainiečių rankose", - sakė L.Andrikienė.

L.Andrikienė yra EP Žmogaus teisių pakomitečio narė, Užsienio reikalų komiteto pavaduojanti narė, Biudžeto komiteto narė, Europos liaudies partijos - Europos demokratų politinės grupės narė.