Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-05-24
L.Andrikienės klausimas Komisijai dėl būsimų ES ir Rusijos santykių ir susitarimų su Rusija dėl nelegalių imigrantų readmisijos ir vizų režimo supaprastinimo įgyvendinimo

KLAUSIMAS ŽODŽIU H-0353/07
Vyriausybės valandai 2007 Gegužės mėnesio sesijoje
pagal 109 Darbo tvarkos taisyklių straipsnį
pateikė Laima Liucija Andrikienė
Komisijai

Nauji įvykiai Estijoje aiškiai parodė, kad Rusija sąmoningai blogina santykius su Europos Sąjunga. Europos Sąjunga neturėtų tylėti, kai kyla grėsmė vienai iš jos valstybių narių, šiuo atveju – Estijai.

Kaip Komisija ketina reaguoti į įvykius Estijoje? Kokia Komisijos nuomonė apie įvykius Estijoje ir ypač apie būsimą susitarimų su Rusija dėl readmisijos ir vizų režimo supaprastinimo įgyvendinimą?

Komisijos atsakymas
22.5.2007 (NR. H-0353/07)

Komisija nedelsdama paragino Rusiją vykdyti Vienos konvencija prisiimtus įsipareigojimus ir apsaugoti Maskvoje dirbančius Estijos Respublikos diplomatus bei to siekdama gegužės 2 d. pareiškė protestą Rusijos vyriausybei. Europos Sąjunga griežtai nepritarė Rusijos kaltinimams, kad Estija pažeidė tarptautinius įsipareigojimus, iškėlus Rusijai šį klausimą gegužės 3 d. Berlyne vykusių konsultacijų žmogaus teisių klausimais metu. Komisija ragina elgtis santūriai, o skirtingas šio istorinio laikotarpio interpretacijas Estijai ir Rusijai aptarti vadovaujantis geros valios principu. Šis klausimas tai pat bus aptartas ES ir Rusijos aukščiausio lygio susitikimo metu, kuris įvyks 2007 m. gegužės 17–18 d.

Palengvinta vizų išdavimo procedūra bei Readmisijos sutartis su Rusija įsigalios birželio 1 d. Įgyvendinant susitarimus mes, be abejo, visapusiškai atsižvelgsime į Parlamento susirūpinimą dėl pagarbos žmogaus teisėms. Tai atsispindi ir Parlamentui pateiktame bendrame Tarybos ir Komisijos pareiškime.