Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-05-24
Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl Estijos

L.Andrikienė: „Šiandien Europos Parlamentas įrodė, kad ES nėra atskirties tarp senų ir naujų, didelių ir mažų ES valstybių narių, kad ES nėra svarbių ir mažiau svarbių narių, kurių interesai gali būti paaukoti didžiųjų labui ar interesams".

Šiandien Europos Parlamentas plenariniame posėdyje priėmė rezoliuciją dėl Estijos. Už šią rezoliuciją pasisakė 460, prieš buvo 38, susilaikė 31 EP narys.

Po balsavimo EP plenariniame posėdyje kalbėjusi Lietuvos atstovė L.Andrikienė padėkojo visiems kolegoms, savo balsais parėmusiems šią rezoliuciją. Lietuvos europarlamentarė pažymėjo, kad „šiandieniniu balsavimu Europos Parlamentas įrodė, kad ES bendroji užsienio ir saugumo politika (BUSP) nėra tik deklaracija popieriuje ar šūkių rinkinys, įrodė, kad tai - veikianti politika. Šiandien EP pademonstravo ir kita, t.y. kad solidarumas ES yra gyvas ir veikiantis principas".

„Deklaruoti ir demonstruoti solidarumą, kai nėra problemų ir viskas gerai, yra lengva. Tačiau daug svarbiau ir sudėtingiau įgyvendinti solidarumą kritiškais momentais, kilus krizei", - pasakė dr. L.Andrikienė.

„Šiandien Europos Parlamentas įrodė, kad ES nėra atskirties tarp senų ir naujų, didelių ir mažų ES valstybių narių, kad ES nėra svarbių ir mažiau svarbių narių, kurių interesai gali būti paaukoti didžiųjų labui ar interesams", - pažymėjo Lietuvos atstovė EP.

L. Andrikienė yra EP Europos liaudies partijos - Europos demokratų politinės grupės narė, EP Biudžeto komiteto narė ir pavaduojanti Užsienio reikalų komiteto narė, Žmogaus teisių pakomitečio narė ir ELP - ED vice-koordinatorė Žmogaus teisių pakomitetyje.