Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-05-08
Vilniuje įvyks tarptautinė konferencija „Vertybės ir politika"

Šių metų gegužės 11-12 d. Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės iniciatyva Vilniuje įvyks tarptautinė konferencija „Vertybės ir politika".
Lietuvoje tokio rango tarptautinė konferencija vyks pirmą kartą. Joje dalyvaus LR Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, Kardinolas Audrys Juozas Bačkis, Europos Parlamento viceprezidentas Mario Mauro, Katalikų bažnyčios hierarchai, kitų religinių bendruomenių atstovai, LR Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, Lietuvos Seimo ir Europos Parlamento nariai, įvairių politinių partijų atstovai, žurnalistai, mokslininkai, nevyriausybinių, jaunimo organizacijų atstovai, diplomatinio korpuso nariai.
Konferencijos metu bus diskutuojama apie bendrąsias europines vertybes, krikščioniškąsias vertybes ir ES Konstituciją, vertybių ir politikos santykį, bendradarbiavimą tarp politikos formuotojų ir vykdytojų bei Bažnyčios. Taip pat bus kalbama apie krikščioniškąsias vertybes ir spaudos laisvę, vertybių komunikaciją postmodernioje visuomenėje, Lietuvos viešąją erdvę,  naujuosius vertybių persikūnijimus ir kaukes.
„Šios konferencijos tema akivaizdžiai peržengia vienos politinės krypties ar vienos šalies sienas. Ji ypatingai aktuali ir visoje ES, ir šiandienos Lietuvoje, kur vertybes užgožia interesai, politikoje apstu cinizmo, nusigręžiama nuo moralios politikos principų," - teigė konferencijos sumanytoja dr. Laima Andrikienė.
Pasak konferencijos dalyvio, Lietuvių katalikų mokslo akademijos pirmininko Dr. Pauliaus Subačiaus,
"ir senaisiais, ir naujaisiais laikais buvo savaime suprantamas viešas ir nuoseklus politikos įsipareigojimas vertybėms, vertybinė svarbiausių politinių sprendimų motyvacija. Šiandien, postmoderno epochoje, ji imama neigti ir net niekinti".
„Tikiuosi, kad mūsų bendras darbas šioje konferencijoje bus ne tik įdomus ir malonus konferencijos dalyviams, bet čia išgirstos mintys, idėjos daugeliui taps postūmiu siekti vertybėmis, o ne trumpalaikiais interesais grįstos politikos, paskatins glaudesnį bendradarbiavimą tarp Bažnyčios ir politikų, suteiks impulsą patobulinti mūsų vertybių komunikacijos schemas,"
- teigė europarlamentarė L.Andrikienė.
Konferencija įvyks gegužės 11-12 d. Vilniuje, Radisson SAS Astorija viešbučio konferencijų centre (adresas: Didžioji g. 35/2).
Konferencija rengiama remiant didžiausiai Europos Parlamento frakcijai - Europos liaudies partijos - Europos demokratų grupei (ELP-ED), Roberto Šumano (Liuksemburgas), Konrado Adenauerio (Vokietija) ir FAES (Ispanija) fondams.