Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-05-03
L.Andrikienė: Rusijos veiksmai prieš Estiją - visos ES reikalas

Europos Parlamento
ELP-ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2007 05 03

EP narė dr. L. Andrikienė: „Rusijos veiksmai prieš Estiją - visos ES reikalas".

Vertindama pastarojo meto įvykius Estijoje, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė pasakė: „Europos Sąjunga negali tylėti, kai grasinama vienai jos narių, šiuo atveju Estijai. Lenkijos - Rusijos konfliktas dėl mėsos eksporto į Rusiją baigėsi tuo, kad nevyksta derybos dėl naujojo ES - Rusijos bendradarbiavimo susitarimo. ES neabejotinai reaguos ir į pastarojo meto veiksmus, nukreiptus prieš Estiją. Estijos Vyriausybės elgesys suprantamas ir priimtinas (sprendimas dėl žuvusiųjų kare palaikų perkėlimo), ir pateisinamas (kova su chuliganizmu ir smurtu). Esu įsitikinusi, kad kitą savaitę vyksiančiame plenariniame posėdyje Europos Parlamentas savo poziciją pareikš aiškiai ir nedviprasmiškai, ir toji pozicija tikrai nepatiks Rusijai, bet pastaroji to nusipelnė."

L.Andrikienė taip pat pažymėjo, kad „ES - Rusijos santykiai dar niekada nebuvo tokie blogi. Vien per pastarąjį pusmetį Rusija inspiravo konfliktus su Lenkija (dėl lenkiškos mėsos importo į Rusiją), Lietuva (naftos tiekimas „Mažeikių naftai" nutrauktas, kai gamyklą įsigijo lenkų kompanija), Estija (dėl žuvusiųjų kare kapų ir bronzinio sovietų kareivio paminklo perkėlimo iš miesto centro į kitą vietą), Čekijai ir Lenkijai pagrasinta dėl NATO karinių bazių dislokavimo šių šalių teritorijoje. Sąrašą galima tęsti, tačiau ir taip aišku, kad Rusija sąmoningai blogina santykius su Europos Sąjunga. Galima tikėtis, kad bus bandoma ES suskaldyti, tokios pastangos pastebimos jau nuo tada, kai ES prisiėmė įsipareigojimą plėstis į rytus: „geros" senosios ES narės (Italija, Vokietija ir kt.) ir „blogos" naujosios narės (Lenkija, Lietuva, Estija, Latvija), dėl kurių neva turi kentėti visa ES."

„ES gauna dar vieną pamoką, kaip reikia kalbėtis su Rusija. Nesmagią ir nemalonią pamoką, bet labai reikalingą", - sakė Lietuvos atstovė EP.

Dr. Laima Andrikienė yra Europos Parlamento Biudžeto ir Užsienio reikalų komitetų bei Žmogaus teisių pakomitečio narė, Europos liaudies partijos - Europos demokratų grupės narė, Baltijos Europos parlamentarų grupės vicepirmininkė.