Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2007-04-17
Lietuvos menininkai - Europos Parlamente

Šį rytą „Air Baltic" lėktuvas iš Vilniaus į Briuselį atskraidino grupę Lietuvos menininkų, kurie dr. L.Andrikienės kvietimu atvyko susipažinti su Europos Parlamentu.
Grupėje - nė vieno šoumeno, bet tikrai gražus būrys iškilių Lietuvos kūrėjų: rašytojai Kazys Saja ir Stasys Kašauskas, poetė ir vertėja Gražina Mažeikaitė Sajienė, dailininkai Antanas Kmieliauskas ir Petras Repšys, pianistas Povilas Jaraminas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius, baleto primarijus, M.K.Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos Baleto mokyklos direktorius Petras Skirmantas, pianistas Povilas Jaraminas, teatro ir kino aktoriai Nijolė Lepeškaitė, Pranas Piaulokas, Remigijus Sabulis, Olita Dautartaitė, Viktoras Valašinas, kino režisierius Antanas Maciulevičius, fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas, chorvedė Eglė Juozapaitienė, žurnalistai Liucija Armonaitė ir Valdas Kilpys. Prieš keletą valandų prasidėjo visų jų viešnagė Europos Parlamente. Svečiai iš Lietuvos jau susitiko su Lietuvos nuolatinės atstovybės ES kultūros atašė Dalia Dapšiene. Jie taip pat išklausė paskaitą apie Europos Parlamento struktūrą, darbą, priimamus sprendimus. Svečių dar laukia susitikimai su Europos Parlamento nariais Christopher Beazley (Jungtinė Karalystė) ir Laima Andrikiene, vakarienė europarlamentarės ponios Laimos kvietimu Briuselio senamiestyje.
Rytoj įvyks susitikimas su Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato vadove Odile Quintin, kurio metu bus aptariama ES kultūros politika, jos prioritetai, ES finansuojamos programos. O vakarop Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES įvyks Lietuvos menininkų kūrybos vakaras, skirtas Briuselio lietuvių bendruomenei, sukėlęs nemažą susidomėjimą. Vakarą rengia EP narė dr. Laima Andrikienė ir Lietuvos ambasadorius ES J.E. p. Rytis Martikonis.
Menininkai dar lankysis NATO būstinėje, keliaus į Belgijos Veneciją - Briugės miestą, lankysis Briuselio Nacionaliniame dramos teatre.
Į Vilnių svečiai sugrįš vėlų penktadienio vakarą.


Lietuvos menininkai Europos Parlamente (iš kairės): rašytojas Kazys Saja, aktorė Nijolė Lepeškaitė, baleto primarijus Petras Skirmantas, dainininkė Eglė Juozapaitienė, Rita Kmieliauskienė, pianistas Povilas Jaraminas ir kiti.


Po susitikimų Europos Parlamente Lietuvos menininkai patraukė susipažinti su Briuseliu: EP narė L.Andrikienė, dailininkas P.Repšys, kompozitorius prof. G.Kuprevičius, rašytojai K.Saja ir St.Kašauskas, poetė G.Mažeikaitė Sajienė.