Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-11-25
Susitarimas dėl ES 2006 m. biudžeto nepasiektas

Susitarimas dėl ES 2006 m. biudžeto dar nepasiektas
Briuselis,
2005 11 25

 „Vakar Europos Parlamento atstovai ir ES valstybių narių finansų ministrai ar jų įgalioti atstovai buvo susitikę Briuselyje taikinamajame posėdyje ir turėjo galimybę susitarti dėl ES biudžeto 2006 metams. Deja, visą dieną trukusios derybos pasibaigė prieš vidurnaktį nepasiekus susitarimo", sakė derybose dalyvavusi Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė.

„Europos Parlamentas prieš mėnesį didele balsų persvara balsavo už 2006 m. biudžeto projektą ir jo pataisas, kurios atspindi šios kadencijos Europos Parlamento prioritetus - Lisabonos strategijos įgyvendinimo priemonių (mokslinių tyrimų, paramos smulkiam ir vidutiniam verslui, jaunimo programų) geresnį finansavimą, didesnius asignavimus ES struktūriniams fondams, ES institucijų darbuotojų iš naujųjų ES narių įdarbinimui skirtų lėšų didinimą, o svarbiausia tai, kad parama Irakui, Afganistanui, Pakistanui, cunamio ištiktiems regionams nebūtų finansuojama kitų biudžeto eilučių, skirtų ES programoms, sąskaita", pabrėžė Lietuvos atstovė. Šios pozicijos Europos Parlamento atstovai laikėsi ir taikinamajame posėdyje, ir nors pasak Lietuvos atstovės, Europos Parlamento delegacija padarė nemažų nuolaidų, kai kurių nuolaidų padarė ir Taryba,  susitarimas vakar nebuvo pasiektas.

„Šios dienos derybų rezultatas nereiškia derybų pabaigos. Pagal galiojančią tvarką derybos dėl biudžeto gali tęstis iki gruodžio vidurio, kaip jau anksčiau yra buvę ES biudžeto tvirtinimo praktikoje, ir dėl kito taikinamojo Tarybos ir Europos Parlamento posėdžio turėtų būti susitarta artimiausiu metu", sakė L. Andrikienė.