Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-11-22
Europarlamentarė Laima Andrikienė parėmė 23 Lietuvos nevyriausybinių organizacijų peticiją

Europos Parlamento narė dr.Laima Andrikienė parėmė Lietuvos nevyriausybinių organizacijų akciją

„Tvirtai ir neabejodama remiu nevyriausybinių organizacijų akciją - peticiją,, kuria 23 Lietuvos nevyriausybinės organizacijos ragina Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Seimą užtikrinti, kad naujajame finansiniame laikotarpyje 2007-2013 metais Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos mūsų valstybėje būtų skirstomos skaidriai ir nemažiau nei 10 proc. jų būtų skirta švietimui, mokslo plėtrai ir žinių visuomenės kūrimui", sako Europos Parlamento narė dr.Laima Andrikienė.

Docentė dr. Laima Andrikienė prieš tapdama Europos Parlamento nare dirbo Lietuvos teisės universiteto Valstybinio valdymo fakulteto dekane, buvo šio universiteto dėstytoja,  Europos Sąjungos politikos ir valdymo instituto direktorė. „Lietuva turi peržiūrėti savo prioritetus, ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymas, žemės ūkis ar Kaliningrado srities plėtra, kokie svarbūs jie bebūtų, 2007-2013 metais negali užgožti daug svarbesnių dalykų, t.y. investicijų į mokslo plėtrą, mokslinius tyrimus, , švietimą, žinių visuomenę, nes būtent jie nulems Lietuvos ateities plėtros galimybes ir mūsų valstybės konkurencingumą. Čia dar pridėčiau paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, jų tarpusavio ryšio su universitetais stiprinimą, nes būtent smulkios ir vidutinės įmonės šiuo metu sudaro per 90 proc. visų ES verslo įmonių, yra ES ūkio pagrindas", pažymėjo Laima Andrikienė.

„Vyriausybės socialinių ir ekonominių partnerių, t.y. savivaldybių, apskričių, verslo, universitetų, ūkininkų asociacijų, kitų asocijuotų struktūrų dalyvavimas formuluojant naujojo finansinio laikotarpio 2007-2013 m. Lietuvos plėtros prioritetus, numatant iš ES struktūrinių fondų finansuotinas veiklas negali būti tik formalus, popierinis. Visuomenė, jos grupės, asociacijos turi būti efektyviai  įtrauktos į šį darbą. Europos Sąjunga ieško būdų, kaip įtraukti piliečius ne tik į sprendimų priėmimo, bet ir išankstinių konsultacijų procesą, ir Lietuva čia negali būti atsilikėlė", mano Lietuvos europarlamentarė.

„Vyriausybė ir Seimas turėtų sveikinti šią pilietinę iniciatyvą, nes tik piliečių dalyvavimas sprendimų priėmime šiandienos visuomenėje gali suteikti galimybę pasiekti, kad piliečiai pasitikėtų valdžia, t.y. Vyriausybe, Seimu, politinėmis partijomis, o to Lietuvai šiandien ypatingai reikia", pažymejo europarlamentarė.

Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuro informacija