Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-11-15
L.Andrikienės klausimas Tarybai dėl saugumo Baltijos jūros regione ir Kaliningrado srities demilitarizavimo

Europos Parlamento narės Laimos Andrikienės klausimas Tarybai saugumo Baltijos jūros regione ir Kaliningrado srities demilitarizavimo tema

KLAUSIMAS ŽODŽIU H-0879/05
Vyriausybės valandai 2005 spalio mėnesio sesijoje
pagal 109 Darbo tvarkos taisyklių straipsnį
pateikė Laima Andrikienė
Tarybai

Rugsėjo 15 d. į Kaliningradą skridęs ir raketas gabenęs Rusijos naikintuvas nukrito Lietuvoje. Šį kartą apsieita be aukų ar didelių nuostolių. Tai yra didelį nerimą keliantis incidentas, kuris yra dalis platesnio masto problemos, kai Rusija pažeidinėja ES valstybių narių oro erdvę, nors į Rusijos ir ES aiškiai prisiimtus įsipareigojimus įeina dokumentai ir tarptautiniai principai, kuriais reikalaujama gerbti visų šalių teritorinį vientisumą.

Kokia Tarybos nuomonė Kaliningrado srities demilitarizavimo klausimu? Ar nemanote, kad gerai ginkluota ir įtvirtinta Kaliningrado sritis turėtų būti demilitarizuota, siekiant padidinti saugumą Baltijos jūros regione ir išvengti panašių avarijų ateityje?

Tarybos atsakymas [1]

28/10/2005

Taryba patvirtina, kad ji iš tikrųjų yra informuota apie minėtą įvykį. Taryba dar neturi pozicijos dėl naikintuvo katastrofos ir Kaliningrado srities demilitarizavimo.

 [1] Atsakyti į šį klausimą privalo šiuo metu Sąjungai pirmininkaujanti valstybė.