Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-10-12
Europarlamentarė L.Andrikienė: „Viena iš sąlygų - tolesnis Kaliningrado srities demilitarizavimas"

                                        Europos Parlamento

ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2005 10 12

Spalio 9-11 d. Kaliningrado srityje lankėsi Europos Parlamento delegacija. Grįžusi į Briuselį delegacijos narė Lietuvos atstovė dr. Laima Andrikienė komentavo Kaliningrado ekonominės ir socialinės plėtros perspektyvas.

"Kaliningrado srities ekonominė ir socialinė plėtra labiausiai priklauso nuo galiojančių įstatymų ir investicinio klimato. Kad Kaliningrado sritis taptų patraukli investuotojams, pirmiausiai būtina įveikti korupciją ir šešėlinę ekonomiką, o taip pat priimti ir įgyvendinti efektyvų Kaliningrado srities specialiosios ekonominės zonos įstatymą. Trečia būtina sąlyga - Kaliningrado srities demilitarizavimas, nes beveik neįmanoma rasti investuotojų, kurie norėtų investuoti regione, kuriame pilna kariuomenės ir ginklų. Tokiuose regionuose apie rinkos sąlygas net svajoti sunku", sakė europarlamentarė L.Andrikienė.

L.Andrikienė sakė mananti, kad jei šios sąlygos bus įgyvendintos, tuomet Kaliningrado sritis iš tiesų  galės pretenduoti tapti pilotiniu, o gal net ir pavyzdiniu Europos Sąjungos ir Rusijos bendradarbiavimo regionu.

„Pritariu naujajam Kaliningrado srities gubernatoriui G.Boosui, kad jei Kaliningrado srities plėtra vyks nesilaikant aplinkosaugos reikalavimų, nepavyks plėtoti turizmo industrijos šiame regione. Tačiau tam būtina bent jau pastatyti nuotekų valymo įrengimus šios srities miestuose, nes išspręsti aplinkosaugos problemas, išsaugoti Baltijos jūrą neįmanoma vien prailginus kanalizacijos nuotekų vamzdį, kuris baigiasi ... Baltijos jūroje, kaip patyrėme lankydamiesi šiame regione. Čia reikėtų pridėti ir šioje srityje veikiančių celiuliozės fabrikų vandenvalos įrenginių modernizavimą ir rekonstrukciją, nes Nemuno tarša - ne mažesnė problema. Taigi, džiaugtis Kaliningrado srities pasiekimais aplinkosaugos srityje kol kas nėra pagrindo, nors kai kurių teigiamų poslinkių ir yra", pabrėžė L.Andrikienė.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627