Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-09-22
Europarlamentarė Laima Andrikienė:"Taiką ir stabilumą Kolumbijoje galima pasiekti tik dialogo būdu"

Europos Parlamento

ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2005 m. rugsėjo 22 d.

Rugsėjo 22 d. didžiausia Europos Parlamento frakcija Europos liaudies partijos-Europos demokratų grupė Lietuvos atstovės dr. Laimos Andrikienės iniciatyva surengė konferenciją - diskusiją "Kolumbija: taikos procesai ir jų teisinis pagrindas". 

„Neatsitiktinai Kolumbija, kurioje jau keturis dešimtmečius tęsiasi karinių ir pusiau karinių grupuočių vykdomas teroras ir smurtas, yra stambiausia pasaulyje kokaino gamintoja ir eksportuotoja. Organizuotos kriminalinės grupuotės, karteliai daro didelę įtaką ekonominiam ir politiniam šalies gyvenimui“,  sakė viena iš konferencijos organizatorių L.Andrikienė.

Nepaisant visų - Kolumbijos vyriausybės ir tarptautinės bendruomenės - pastangų, kokaino plantacijos šioje šalyje didėja, per metus yra pagaminama per 500 tonų kokaino, neskaitant heroino gamybos. Pajamos iš narkotikų verslo yra karinių ir pusiau karinių grupuočių galios šaltinis. Kolumbijos prezidentai Andres Pastrana ir Alvaro Uribe ne kartą kreipėsi į Europos Sąjungą pagalbos kovoje prieš narkobiznį ir karines grupuotes.

„Žmonių grobimai, smurtas, kurio aukomis yra tapę ir mūsų tautiečiai, gyvenantys Kolumbijoje, kiti žmogaus teisių pažeidimai, gali būti įveikti tik pašalinus viso to priežastis, pakirtus ekonomines narkomafijos šaknis. Kolumbija, kurioje gyvenantis lietuvis prof. Antanas Mockus kandidatuoja į prezidentus 2006 m. vykstančiuose prezidento rinkimuose, nusipelno mūsų paramos, taip pat kaip ir mūsų pastangų kovoje prieš narkotikus, kurie atsiranda Europos gatvėse, neaplenkdami ir Lietuvos,“ sakė L.Andrikienė.

Pasak ekspertų, karinėmis priemonėmis nugalėti smurtaujančias ir gyventojus terorizuojančias grupuotes Kolumbijoje neįmanoma dėl šios šalies landšafto, geografinių ypatumų, kariuomenės silpnumo. Ekspertai teigia, kad taiką ir stabilumą galima pasiekti tik dialogo būdu, todėl Kolumbija šių metų liepą priėmė ir ėmėsi įgyvendinti įstatymą, kurio tikslas - taika ir susitaikymas.

„Taika neabejotinai yra geriau nei karas. Jeigu vyriausybė siekia taikos, stabilumo, susitarimo, ji yra verta pagarbos ir paramos. Todėl manau, kad ši konferencija Europos Parlamente turėtų paskatinti naujas ir efektyvias Europos Sąjungos iniciatyvas siekiant stabilumo ir taikos šioje šalyje“, sakė Lietuvos europarlamentarė.

Konferencijoje dalyvavo Kolumbijos delegacija, vadovaujama Kolumbijos viceprezidento Francisco Santos. Delegacijos sudėtyje tai pat atvyko Kolumbijos lietuvis buvęs Bogotos meras ir kandidatas į Kolumbijos prezidentus Antanas Mockus.

 

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627