Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-09-19
Europarlamentarė dr.Laima Andrikienė: “ES tikslas – stabilus ir demokratiškas Afganistanas”

Rugsėjo 18-ąją Afganistano piliečiai dalyvavo Liaudies Rūmų (parlamento žemųjų rūmų), taip pat vietos valdžios deputatų rinkimuose. “Reikia sveikinti ir remti Afganistano žingsnius demokratijos link. Po praėjusiais metais įvykusių prezidento rinkimų vakar Afganistanas padarė didelį žingsnį pirmyn demokratinės santvarkos kryptimi, nes rinkimai į parlamentą vis dėlto įvyko, Afganistano žmonės aktyviai dalyvavo rinkimuose”, sakė Europos Parlamento užsienio reikalų komiteto narė dr.Laima Andrikienė.

Šiais metais Afganistano prezidentas Hamidas Karzajus viešėjo Europos Parlamente, kur akcentavo, kad jo šalis siekia specialios politinės partnerystės su Europos Sąjunga - antra pagal dydį Afganistano donore, kurios lėšomis Afganistane statomos mokyklos, ligoninės, stiprinamos demokratinės institucijos ir pan.

“O mums, lietuviams, Afganistanas vis dar lieka tolima, pavojų kupina, atšiauri ir nesuprantama šalis. Mes siunčiame ten savo karius, bet mažai domimės tuo, kas ten vyksta”, sakė europarlamentarė.

“80 procentų Europos gatvėse pardavinėjamo heroino atkeliauja iš Afganistano. Ir nors ES skiria daug lėšų kovai su šia problema, kol kas ši kova pralaimima, todėl ES yra suinteresuota, kad Afganistanas taptų demokratiškas ir stabilus. Todėl ir mūsų, Lietuvos piliečių, interesas turėtų būti stabilus, demokratiškas Afganistanas”, sakė L. Andrikienė.

Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuro informacija
Tel. 8 5 212 23 60, 8 650 22117
El. paštas: viktorijap@delfi.lt