Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-09-08
Dr. L.Andrikienė sveikina EK paskelbtą konkursą dėl radijo ir televizijos programų transliacijų į Baltarusiją

Europarlamentarė L.Andrikienė: „SVEIKINU EUROPOS KOMISIJOS PASKELBTĄ KONKURSĄ DĖL RADIJO IR TELEVIZIJOS PROGRAMŲ TRANSLIACIJŲ Į BALTARUSIJĄ"

Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė sveikina Europos Komisijos paskelbtą radijo ir televizijos programų transliacijų į Baltarusiją konkursą.

„Sveikinu Europos Komisijos paskelbtą konkursą ir tikiuosi, kad lietuviai jame aktyviai dalyvaus. Dar praėjusiais metais, pirmaisiais darbo EP metais, padariau viską, ką galėjau, kad radijo programų transliacijų Baltarusijai iš užsienio finansavimas atsirastų 2005 m. ES biudžete, tai padaryti pavyko, tačiau iki šiolei konkursas nebuvo paskelbtas, nors ir aš, ir kiti Lietuvos, Lenkijos kolegos Europos Parlamente kiekviena proga raginome tai padaryti. Džiaugiuosi, kad nors ir pavėluotai, bet galėsime ne žodžiais, o darbais prisidėti prie to, kad Baltarusijos piliečiai gautų objektyvią informaciją", - sakė Lietuvos atstovė.

Europos Komisija paskelbė, kad dokumentus konkursui reikia pateikti iki šių metų spalio mėn. 11 d., o kontrakto pasirašymas numatomas 2006 m. sausio 1 d. Maksimali paramos suma projektui - 2 milijonai eurų, projekto trukmė - 2 metai.

„Apgailestauju, kad konkurso sąlygose įrašyta, jog Baltarusijai skirtos programos turi būti rusų kalba. Rusinimas neturėtų būti ES politika, nes visi suprantame, kokią svarbą gimtoji kalba turi tautos sąmonėjimo procese", - pažymėjo L. Andrikienė.

Dr. Laima Andrikienė yra Europos Parlamento Biudžeto komiteto tikroji narė ir Užsienio reikalų komiteto pavaduojanti narė.

ELTA