Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-08-30
"Balansuojant" santykius su Baltarusija neturėtų būti nuolaidžiaujama A.Lukašenkos režimui, sako europarlamentarė L. Andrikienė

Vilnius, rugpjūčio 29 d. (BNS). Europos Sąjungos santykiuose su Baltarusija Lietuva gali padaryti "gerą darbą", bet neturėtų daryti nuolaidų prezidento Aleksandro Lukašenkos režimui.

Tai antradienį telefonu BNS sakė Europos Parlamento narė iš Lietuvos Laima Andrikienė.

"Manau, kad Lietuva ir Lenkija, šis duetas, o gal dar ir Latvija, tarpusavyje koordinuodamos veiksmus, galėtų padaryti gerą darbą ir Europos Sąjungai, ir Baltarusijai", - sakė ji.

Europarlamentarė komentavo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Justino Karoso pasisakymą, jog nepasiteisinus "izoliacijos politikai" ES santykiuose su Baltarusija galėtų išbandyti "balansavimo politiką".

J.Karosas pasiūlė ES deleguoti vieną valstybę abipusiams kontaktams su Baltarusija užmegzti. Jo nuomone, tokia valstybe dėl savo geografinės padėties ir ekonominių ryšių galėtų būti Lietuva.

Tokią idėją jis pateikė pirmadienį Lietuvoje vykusios 14-osios Baltijos jūros parlamentinės konferencijos, vienijanios 12 valstybių parlamentarus, delegatams.

L.Andrikienė BNS pažymėjo, jog nepaisant politikos "balansavimo" Baltarusijos režimui negali būti daromos nuolaidos.

"Nemanau, kad nuolaidos režimui prisidėtų prie demokratijos stiprinimo kaimyninėje valstybėje", - sakė Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pavaduojanti narė.

L.Andrikienės teigimu, Lietuva ir Lenkija šiuo metu ir taip yra neformalūs ES valstybių lyderiai santykiuose su Minsku, prie šių dviejų valstybių galėtų prisidėti ir Latvija.

Lietuva, turinti 650 kilometrų sieną su Baltarusija, pastarąjį A.Lukašenkos valdymo dešimtmetį laikosi "kritiško dialogo" politikos Minsko atžvilgiu - ignoruoja aukštus režimo pareigūnus, prisijungia prie tarptautinės kritikos, tačiau palaiko pragmatišką pasienio, transporto ir ekonomikos bendradarbiavimą, įgyvendina šviečiamuosius projektus Baltarusijos opozicijai, žiniasklaidai, studentams ir intelektualams.

Prieš žmogaus teisių ir demokratijos pažeidimų prisidėję aukšti Baltarusijos pareigūnai nėra įleidžiami į Europos Sąjungos teritoriją.

Toks sprendimas buvo priimtas, atsakant į pernai spalį Minsko surengtus parlamento rinkimus ir referendumą, po kurio buvo pakeista Baltarusijos konstitucija ir A.Lukašenka gavo teisę balotiruotis į prezidento postą treiajam laikotarpiui.

BNS
OMNI laikas
DELFI