Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-08-26
Europarlamentarė dr. Laima Andrikienė įteikė dovanas Lietuvos mokykloms

Laima Andrikienė šią savaitę keliauja per Lietuvą, įteikdama dovanas Lietuvos mokykloms - Romo Masteikos knygą „Žalgirio mūšis". Europarlamentarė iš savo asmeninių lėšų 7 tūkst. litų paskyrė įgyti tūkstantį knygų, kurias dovanoja mokyklų bibliotekoms.

„Dovanoju Lietuvos mokykloms šią knygą tikėdama, jog Jūs galite daug padaryti, kad Žalgirio mūšis, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto asmenybė taptų ne tik simboliais ar istorijos paminklais, bet gyvais pavyzdžiais, kaip galima ir reikia mylėti Lietuvą – mūsų Tėvynę”, knygos dedikacijoje rašo L. Andrikienė.

Europarlamentarės dovanos šį kartą atitenka visoms Kauno ir Šiaulių apskričių, Panevėžio miesto ir rajono, Druskininkų miesto, Alytaus miesto ir rajono bei Vilniaus miesto gimnazijoms, vidurinėms ir pagrindinėms mokykloms.

„Gal kai kam ši mano investicija atrodys menka ar beprasmė, man gi ji atrodo labai reikalinga. Mums taip dažnai gyvenime, ypač tada, kai sunku, prireikia atsiremti į ką nors didelio, tikro, stipraus, ir jei aplinkui nerandame tokių žmonių, stiprybės galime pasisemti iš praeities, ypač jei ji graži, garbinga, didinga", sakė Laima Andrikienė.

Europarlamentarė mokyklų istorijos kabinetams dovanoja ir Lietuvos žemėlapį, kuriame pavaizduota Lietuvos valstybė XV amžiuje, kai Lietuva buvo nuo jūros iki jūros...

Pasak jos, net ir prabėgus penkiolikai nepriklausomybės metų, turėtų nemažėti dėmesys mūsų valstybės istorijai. Vaikai turi būti ugdomi mylėti savo šalį, didžiuotis jos istorija, dabartimi, jos žmonėmis.

Šią savaitę Kaune, Šiauliuose ir Alytuje vykstančiose mokytojų konferencijose europarlamentarės padėjėjai įteikia mokykloms knygas kartu su europarlamentarės sveikinimu: „Artėjančios rugsėjo 1-osios proga lenkiuosi Jums, reikšdama pagarbą Mokytojui, kurią atsinešiau iš savo namų, šeimos, mokyklos, tai yra ir kiekvienam iš Jūsų, linkėdama Jums visiems gerų naujųjų mokslo metų, gerų, gabių mokinių”, sakoma sveikinime.

Šiandien europarlamentarės dovana įteikta Vilniaus mokykloms.