Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-07-18
Amerikiečiai domėjosi Lietuvos interesų grupėmis ir Europos Parlamento svarba Europos Sąjungoje

Šiandien Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė savo biure Vilniuje susitiko su JAV Jutos, Aliaskos ir Mykolo Romerio universitetų studentais ir profesoriais, kurie šiuo metu Lietuvoje vykdo projektą “Interesų grupių ir interesų Lietuvos politikoje ir valdžios institucijose supratimas, vaidmuo ir įtaka”. Šį projektą inicijavo, parengė ir finansavimą JAV vykusiame konkurse laimėjo dr. Laima Andrikienė, tuomet dar būdama Lietuvos teisės universiteto Valstybės valdymo fakulteto dekane, drauge suMykolo Romerio universiteto doktorante Ieva Staniulyte.

Europarlamentarės diskusija su projekto dalyviais neapsiribojo vien interesų grupių, lobizmo Lietuvoje ir JAV palyginimu ir aptarimu. Ir studentams, ir profesoriams iš Jutos universiteto rūpėjo, kokios interesų grupės Lietuvoje aktyviausiai bendrauja su europarlamentarais, kaip sudaromas ES biudžetas ir kaip jis skirstomas. Daug klausimų dr. Laima Andrikienė susilaukė dėl ES Konstitucinės sutarties ir jos ateities Prancūzijos ir Nyderlandų piliečiams pasakius “Ne”.

“Praėjusią savaitę, viešėdama su misija Didžiojoje Britanijoje, paklausiau šios valstybės ministro, kas būtų, jei “Ne” ES Konstituciniai sutarčiai būtų pasakę ne Prancūzija ir Nyderlandai, o Lietuva ir Lenkija? Ar Jūs nutrauktumėte jos ratifikavimą? Esu įsitikinusi, kad ES konstitucinės sutarties ratifikavimą būtina tęsti toliau, pratęsiant patį ratifikavimo laiką”, - sakė dr. Laima Andrikienė.

Europarlamentarė supažindino svečius su Europos Parlamento ypatumais, aptarė EP svarbą ES narėms ir jų piliečiams, nacionalinės ir ES politikos skirtumus. Nemažai dėmesio buvo skirta Rusijos santykių su ES ir Kaliningrado srities klausimams.

Diskusijos metu iškilo ir kitas šiuo metu Lietuvos žmonėms aktualus klausimas - euro įvedimas Lietuvoje. Svečiai teiravosi europarlamentarės nuomonės šiuo klausimu. Pasak jos, kol kas sunku prognozuoti pasekmes, nors įvertinęs dabartinį Lietuvos ekonomikos lygį Lietuvos bankas neprognozuoja jokių neigiamų euro įvedimo pasekmių Lietuvos ekonomikai. Visgi žmonėms neramu, jie baiminasi dėl savo turimų santaupų ir labai dažnai susitikę europarlamentarę klausia jos, ką jiems daryti. Todėl dr. Laima Andrikienė naujame jos biuro leidžiamo laikraščio “Europos laiku” numeryje numato skirti daug dėmesio euro įvedimo kitose šalyse ir galimų EURO įvedimo pasekmių Lietuvoje temai.