Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-07-15
Baltijos valstybių europarlamentarai reiškia dėkingumą JAV dėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos sovietinės okupacijos nepripažinimo politikos

Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2005 07 14

Baltijos valstybių europarlamentarai reiškia dėkingumą JAV dėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos sovietinės okupacijos nepripažinimo politikos

Šių metų liepos 14 d. Baltijos valstybių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos europarlamentarai pasirašė bendrą deklaraciją dėl JAV Baltijos valstybių sovietinės okupacijos nepripažinimo politikos 65 - ųjų metinių.

Deklaracijoje teigiama, kad nepaisant 50 metų totalitarinio teroro, genocido ir prievartos estų, latvių ir lietuvių tautos sugebėjo išsaugoti savo identitetą, kalbą ir viltį atkurti nepriklausomas valstybes. Jų pasipriešinimui daug pagelbėjo aiški ir principinė JAV pozicija nepripažinti Baltijos valstybių įjungimo į Sovietų Sąjungos sudėtį.

Dokumente primenama 1940 m. įvykiai, kai JAV valstybės sekretorius Summer Welles, kalbėdamas apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupaciją, pabrėžė, kad JAV piliečiai prieštarauja grobikiškiems veiksmams, vykdomiems jėga ar grasinimais. Valstybės sekretorius pabrėžė, kad Sovietų sąjungai bus taikoma neteisėto svetimų teritorijų užgrobimo nepripažinimo politika.

Baltijos valstybių europarlamentarai savo kreipimesi kviečia paminėti šias metines ir tai panaudoti solidarumo ir abipusio bendradarbiavimo tarp tautų abiejose Atlanto pusėse stiprinimui.

Deklaracijoje taip pat apgailestaujama, kad Rusija, Sovietų Sąjungos tęstinumo perėmėja, vis dar aiškina, kad Baltijos valstybių okupacija ir aneksija 1940 m. buvo šių trijų tautų laisvo valios išraiška.

Šios deklaracijos iniciatorius yra estų atstovas didžiausioje Europos Parlamento frakcijoje Europos liaudies partijos - Europos demokratų grupėje Tunne Kelam. Deklaracija taip pat aktyviai palaikė Lietuvos atstovai šioje frakcijoje Laima Andrikienė ir Vytautas Landsbergis.

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627