Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-07-13
KELIONĖS Į EUROPOS PARLAMENTĄ ĮSPŪDŽIAI

Evaldas Bakonis
Vilniaus Simono Daukanto vidurinės mokyklos istorijos mokytojas

Istorija – tai ne tik praeitis. Ji taip pat kuriama čia ir dabar. O pažinti dabarties istoriją galima atidžiai stebint įvairias jos puses. Europos istorijos pažinimas neįmanomas be pažinties su dviem svarbiom institucijom – Europos Taryba ir Europos Parlamentu. Tokią galimybę šešiems geriausiems 2005 metų Lietuvos jauniesiems istorikams sudarė Europos parlamentarė dr. Laima Andrikienė. Ji pakvietė moksleivius susipažinti su Europos Parlamento ir EP Europos liaudies frakcijos darbu. Parlamentarės finansuotoje kelionėje 2005 metų liepos 3-7 dienomis dalyvavo jaunųjų istorikų olimpiados nugalėtojas Karolis Panka iš Vilniaus ir prizininkai Vijolė Valinskaitė (Vilnius), Andrius Smirnovas (Klaipėda), Arvydas Jurkštas (Kaunas), Giedrius Krupauskas (Molėtai), Ieva Vezbergaitė (Panevėžys). Kelionėje šiuos mokinius lydėjo mokytojai Aušra Kvederaitienė (Kaunas), Vaidas Grišinas (Kėdainiai), vilniečiai Violeta Kriščiūnienė ir Evaldas Bakonis.


Europos Parlamente Strasbūre kartu su dr. Laima Andrikiene ir jos padėjėja Aldona Drėgvaite

Kelionė nenuvylė. Naujas komfortabilus mikroautobusas pirmiausia mus atgabeno į Berlyną. Keturių valandų ekskursija po Vokietijos sostinės centrą prasidėjo nuo apžvalgos aikštelės virš parlamento rūmų. Po to kelionės dalyviai susipažino su kitomis Berlyno įžymybėmis.

Strasbūre lietuviai pirmiausia aplankė Europos Tarybos pastatą. Trumpa ekskursija po rūmus buvo tik įvadas į pagrindinę dienotvarkės dalį. Lydimi dr. Laimos Andrikienės padėjėjos Aldonos Drėgvaitės patekome į Europos Parlamento posėdžių salę, kur tuo metu vyko plenarinis posėdis. Iš žiūrovų balkono buvo labai įdomu stebėti parlamentarų reakciją į Italijos prezidento kalbą. Galimybė pasiklausyti gerb. Laimos Andrikienės ir jos padėjėjos pasakojimo apie Europos Parlamento darbą, Europos liaudies partijos politinės grupės veiklą, Lietuvos atstovų Europos Parlamente darbus išties praturtino vadovėlių tiesas „gyvais vaizdiniais“. Pažintis su šia svarbia institucija nenutrūko taip pat už pietų stalo bei ponios Laimos kabinete.


Ant Europos Parlamento stogo

Mokiniams ir juos lydėjusiems mokytojams šiltus prisiminimus taip pat paliks ekskursija po Strasbūrą pėsčiomis ir laivu. Jau prieš kelionę pasistengėme kuo daugiau sužinoti apie pagrindinę miesto įžymybę – Katedrą. Tačiau pats jos vaizdas tikrai pranoko visus mūsų lūkesčius.

Dr. Laimos Andrikienės pakviesti vakarieniavome jaukiame Strasbūro restorane. Kai kuriems kelionės dalyviams taip atsirado galimybė paskanauti vietinės virtuvės gaminių, padainuoti kartu su restorano svečius linksminusia dainininke.


Ekskursija laivu po Strasbūrą

Kelionėje į namus mūsų dar laukė ekskursija po Prahą. Nors kai kuriems kelionės dalyviams tai jau buvo nebe pirmoji pažintis su šiuo jaukiu ir maloniu miestu, tačiau niekas neatsispyrė pagundai pasigrožėti vakarine Praha, pasivaikščioti žmonių šurmulio apimtu Karolio tiltu ir jaukiomis senamiesčio gatvelėmis...

Visų kelionės dalyvių vardu norėčiau padėkoti išvyką finansavusiai ir radusiai laiko šiltai pabendrauti su moksleiviais dr. Laimai Andrikienei, o taip pat nuo pat sumanymo užuomazgų iki sėkmingo grįžimo namo mumis besirūpinusioms jos padėjėjoms Viktorijai Paliulionienei ir Aldonai Drėgvaitei. Ačiū už galimybę prisiliesti prie „čia ir dabar“ kuriamos istorijos. Norėtųsi tikėti, kad ir kiti Lietuvos atstovai Europos Parlamente palaikys dr. Laimos Andrikienės iniciatyvą ir tuo pačiu kels susidomėjimą kasmet vykstančia Lietuvos jaunųjų istorikų olimpiada.

Kalba jaunieji istorikai:

KAROLIS: Išsipildė mano svajonė – pagaliau pamačiau Brandenburgo vartus. Pritrenkė Europos Parlamentas – priminė zujantį bičių avilį. Labai patiko Strasbūras – šiltas, jaukus miestas, alsuojantis prancūziška dvasia. Na, o Elzaso virtuvė pranoko visus lūkesčius – kirtau pirštus apsilaižydamas!

VIJOLĖ: Ponios Laimos Andrikienės dovanota kelionė man buvo ne tik puiki proga susipažinti su gražiausiais Europos miestais, bet ir įdomi patirtis. Europos Parlamente verdantis gyvenimas mums visiems paliko didžiulį įspūdį, o Lietuvos parlamentarų atsidavimas ir asmeninių ambicijų pamynimas dėl bendrų interesų maloniai nustebino.

GIEDRIUS: Įgyti žinių įmanoma ne tik mokyklos suole verčiant knygų lapus. Pažinti pasaulį, augti ir tobulėti galime ir tiesiogiai su tuo nauju, dar nepatirtu pasauliu susidurdami: žvelgdami į žmonių akis (taip įskaitydami ir jų širdis), bendraudami, pasinerdami į kasdienį tenykščių gyvenimą, kvėpuodami senųjų gatvių dvasia, grožėdamiesi ir gėrėdamiesi architektūros šedevrais. Juk nepažinus kitų – nepažinsime ir savęs! Tuomet nuolatinis ir nenumaldomas kultūros įvairovių, pojūčių troškulys traukte traukia į svečias šalis.

Itin sunku rasti tinkamų žodžių susikaupusioms emocijoms apibūdinti. Ilgus metus puoselėta svajonė aplankyti Prancūziją pagaliau išsipildė! Netgi su kaupu! Turbūt sunku būtų rasti kitą tokį pasakišku grožiu, jaukumu ir ramybe dvelkiantį miestą kaip Strasbūras, kur harmoningai dera Europos institucinis pamatas, gyvybinė arterija – Europos Parlamentas, ir paprastumu bei prancūziška elegancija alsuojančios krantinės, gatvelės, namai. Širdį glostantys šilti prisiminimai ilgam liks dvasios dalele, raginančia likti savimi, randančia kelią į gėrį, šviesą ir tiesą, bei kviečiančia dar kada nors čia sugrįžti. Ačiū už nuostabias akimirkas Europoje!

ANDRIUS: Ponios Laimos Andrikienės dovanota kelionė po Europos miestus yra ne tik įspūdinga pramoga jauniesiems istorikams, bet ir itin malonus bei svarbus dėmesingumo ženklas Lietuvos moksleiviams. Džiaugiuosi šiuo įvykiu ir linkiu šios tradicijos neatsisakyti ateityje. Dėkoju poniai Laimai Andrikienei ir visai jos pagalbininkų komandai už galimybę išvysti didingą Berlyno panoramą, Strasbūro senamiestį, Europos Tarybos ir Europos Parlamento rūmus, Senojo žemyno spalvingumą, vis didėjančios jo darnos paveikslą. Dėkui!

IEVA: Kelionė į Strasbūrą buvo ne tik turistinė, bet ir pažintinė kelionė, kurioje turėtų dalyvauti kiekvienas Europos gyventojas. Susipažinti su Europos institucijomis iš arčiau, pamatyti jų gyvenimą iš vidaus yra neįkainojama galimybė mums, paprastiems Lietuvos jaunuoliams. Ši kelionė liks neišdildomu įspūdžiu mūsų atmintyje!

ARVYDAS: Ši pirmoji mano gyvenime kelionė į užsienį paliko man nepakartojamų įspūdžių, suteikė naujų ir malonių pojūčių. Sunku net pasakyti, kiek daug man davė ši kelionė... Aš turėjau galimybę pažinti gražius ir senus Europos miestus, pamatyti nuostabiausius architektūros paminklus, šalia kurių žmogus suvokia tikrąją pasaulio amžinybę ir didingumą. Galiausiai, ponios Laimos Andrikienės dėka aš pažvelgiau į Europos Parlamentą ir Europos Sąjungą iš vidaus, sužinojau kai kuriuos parlamentinės veiklos užkulisius. Atmintyje išlikę Strasbūro panoramos, Prahos senamiesčio ir moderniojo Berlyno vaizdai dar ilgai teiks man džiaugsmo!