Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-07-13
L.Andrikienė siūlo labiau pasirūpinti ES sienų apsauga

Nesutvarkius ES sienų apsaugos efektyviai kovoti su tarptautiniu terorizmu neįmanoma, teigia Europos Parlamento narė Laima Andrikienė.

Tai ji pažymėjo šią savaitę Briuselyje vykusiame Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto posėdyje, kuriame buvo pasikeista nuomonėmis su ES pirmininkaujančios Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministru Jacku Straw. Ministras, komiteto nariams išdėstęs Jungtinės Karalystės akcentuojamus ES užsienio politikos prioritetus šių metų antrajam pusmečiui, ypač daug dėmesio skyrė kovai su tarptautiniu terorizmu.

Europarlamentarė L. Andrikienė atkreipė dėmesį į tai, kad, remiantis tyrimais, atliktais Didžiojoje Britanijoje ir paskelbtais prieš dvi savaites, šioje šalyje yra daugiau nei 500 tūkstančių nelegalių imigrantų, kurie nežinia kaip pateko į Britaniją, nežinia ką veikia ir iš kokių pajamų gyvena. Anot europarlamentarės, čia nekalbama apie ES naujųjų valstybių narių, taip pat ir Lietuvos piliečius, kurie nuo 2004 m. gegužės 1 d., Lietuvai tapus ES nare, Jungtinėje Karalystėje gyvena ir dirba legaliai.

"Tai reiškia, kad ES valstybių narių sienos yra neapsaugotos, kad pasienio, migracijos tarnybos dirba neefektyviai, ir esant tokiai situacijai neįmanoma veiksmingai kovoti su tarptautiniu terorizmu", - sakė L. Andrikienė.

Ministras, atsakydamas Lietuvos atstovei pažymėjo, kad ši problema tikrai yra aktuali, bet pagal nelegalių imigrantų skaičių Jungtinė Karalystė nėra išimtis Europos Sąjungoje. Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro teigimu, panaši padėtis yra ir kitose ES valstybėse narėse. Pasak jo, sprendžiant migracijos ir nelegalios imigracijos problemas svarbu neperlenkti lazdos, nesiimti per daug radikalių priemonių.

"Ministras sutiko, kad ES valstybių narių sienų apsauga, kiti susiję klausimai yra svarbūs ir reikalauja ypatingo dėmesio, naujų, efektyvesnių sprendimo būdų", - pažymėjo Lietuvos atstovė Europos Parlamente L. Andrikienė.

OMNI laikas
DELFI
Tėvynės sąjungos svetainė