Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-07-05
Europarlamentarės dr. L.Andrikienės įsteigtas prizas atiteko 2005 m. Lietuvos moksleivių istorijos olimpiados nugalėtojams ir jų mokytojams

Šią savaitę europarlamentarės dr. Laimos Andrikienės kvietimu Europos Parlamente Strasbūre  vieši svečių grupė - 2005 m. Lietuvos moksleivių istorijos olimpiados nugalėtojai bei jų mokytojai. Ši kelionė į Europos Parlamentą - tai p.L.Andrikienės dovana mokiniams, laimėjusiems 2005 m. istorijos olimpiadą, kurios tema buvo „Lietuva ir  Antrasis pasaulinis karas".

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija prieš keletą mėnesių kreipėsi į Europos Parlamento narę L.Andrikienę, prašydami paremti kasmet vykstančias Lietuvos moksleivių istorijos olimpiadas. Susitikimo metu ir buvo sutarta, kad 2005 m. olimpiados laimėtojai gaus europarlamentarės L.Andrikienės įsteigtą prizą -  kelionę į Europos Parlamentą, kurios išlaidas padengs L.Andrikienė.  Kartu su nugalėtojais vyks ir jų mokytojai.

Šios olimpiados nugalėtojais tapo Karolis Panka (Vilniaus S.Daukanto vidurinė mokykla), Vijolė Valinskaitė (Vilniaus S.Stanevičiaus vidurinė mokykla), Andrej Smirnov (Klaipėdos Vėtrungės gimnazija), Arvydas Jurkštas (Kauno J.Basanavičiaus vidurinė mokykla), Giedrius Krupauskas (Molėtų gimnazija) ir Ieva Vezbergaitė (Panevėžio 5 vidurinė mokykla), kurie lydimi mokytojų ir lankėsi Europos Parlamente Strasbūre.

Grupė iš Lietuvos, prieš tai visą dieną praleidę Vokietijos sostinėje Berlyne, į Strasbūrą  atvyko pirmadienį vėlai vakare. Pažintį su Strasbūru, kuriame yra įsikūrusi ne viena tarptautinė institucija, antradienio rytą svečiai pradėjo apsilankymu Europos Taryboje (Council of Europe). Tai, kad ši institucija nieko bendra neturi su Europos Sąjunga, puikiai istoriją išmanantiems mokiniams nebuvo naujiena. Atrodo, jiems nebuvo netikėta, kai gidė pasakė, kad Europos Tarybai priklauso visos Europos valstybės, išskyrus vieną - Baltarusiją.

Ekskursiją po Europos Parlamentą mokiniai ir mokytojai pradėjo stebėdami iškilmingą EP plenarinį posėdį, kuriame kalbą sakė Italijos Respublikos prezidentas M.Carlo Azeglio Ciampi.  Po to jie išklausė trumpą paskaitą apie ES institucijas, jų tarpusavio sąveiką, sprendimų priėmimo mechanizmus ES,  susitiko su EP nare dr. Laima Andrikiene. Svečiams buvo smalsu iš parlamentarės išgirsti argumentus, kuriais remiantis Europos Parlamentas priėmė sprendimą pradėti derybas su Turkija dėl stojimo į ES, kaip parlamentarė vertina šiandieninę situaciją, kai jau kelios Europos šalys pasakė "ne" Europos Konstitucijai, kokių pasikeitimų tikimasi ateinantį pusmetį ES pirmininkaujant D.Britanijai bei daugelį kitų klausimų. Vėliau europarlamentarės svečiai išvyko susipažinti su Strasbūro - Elzaso centro - įžymybėmis.

Vakarienės, vykusios dr.L.Andrikienės kvietimu, metu europarlamentarei teko išklausyti daug gražių linkėjimų, atsakyti į klausimus apie Europos Parlamento ir EP Europos liaudies partijos frakcijos darbą. Ir mokiniai, ir mokytojai džiaugėsi turėdami puikią galimybę visą Europos Parlamento "virtuvę", apie kurią tiek daug buvo girdėję ir skaitę žiniasklaidoje, pajusti ir pamatyti iš arti.

„Esu maloniai nustebinta šių Lietuvos jaunimo atstovų išprusimu, žinių gilumu, bendra inteligencija. Tokiam jaunimui negaila nieko: nei laiko, nei pingų. Džiaugiuosi, turėdama galimybę paskatinti jaunus žmones siekti žinių, o taip pat padėkoti jų mokytojams už ne vienerių metų sunkų darbą dirbant su gabiausiais ir darbščiausiais moksleiviais, šiuo atveju - besidominčiais istorija", sakė europarlamentarė.

Rytoj anksti ryte grupė išvyksta i Čekijos sostinę Prahą, kur praleidę visą dieną, per Lenkiją sugrįš į Lietuvą.


Aldona Drėgavitė
Strabūras, 2005 m. liepos 5 d.