Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-07-07
Lietuvos atstovė Europos Parlamente dr. Laima Andrikienė: „Europos Parlamentas vėl svarsto padėtį Baltarusijoje, ieško būdų sustiprinti ES paramą demokratijai šioje šalyje".

Europos Parlamentas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją dėl politinės padėties ir spaudos laisvės Baltarusijoje, kurios projekto autoriai - Europos liaudies partijos - Europos demokratų frakcijos nariai Bogdanas Klichas, Barbara Kudrycka, Laima Andrikienė, Čarlzas Tanokas, Karlas fon Vogau, Aldis Kuškis.

Šia rezoliucija Europos Parlamentas kreipiasi į Europos Ministrų Tarybą ir Europos Komisiją, kad būtų sukurta kompleksinė daugiametė nepriklausomos spaudos rėmimo Baltarusijoje programa, kuri garantuotų paramą nepriklausomų radijo ir televizijos programų transliaciją iš užsienio, o taip pat paramą nepriklausomiems žurnalistams ir laikraščiams.

Rezoliucijoje ypatingas dėmesys skirtas radijo programų transliacijoms į Baltarusiją iš užsienio: Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, o Europos Komisija raginama nedelsiant jas paremti.

„ES jausis saugiau, kai kaimynystėje turėsime valstybę, gerbiančią tas pačias vertybes - demokratiją, žmogaus ir piliečių teises, todėl mums taip svarbu, kad šiomis laisvėmis mūsų kaimynai galėtų naudotis kuo greičiau. Kalbu apie spaudos, susirinkimų, asociacijų laisvę, ir esu įsitikinusi, kad mūsų, Europos Sąjungos valstybių, pareiga yra paremti demokratijos procesus Baltarusijoje", sakė viena iš rezoliucijos autorių, Lietuvos europarlamentarė Laima Andrikienė.

Savo pranešime Europos Parlamentui Užsienio reikalų bei Europos kaimynystės politikos komisarė Benita Ferrero Waldner pažymėjo, jog „nepaprastai svarbu stiprinti demokratiją ir remti nepriklausomus informacijos šaltinius Baltarusijoje, ypač artėjančių prezidento rinkimų akivaizdoje".

Komisijos narė teigė, jog „neseni įvykiai Baltarusijoje nuvedė šalies politinę sistemą tolyn nuo Europos demokratijos sistemos, normų ir vertybių, neleisdami šiai šaliai užimti užtarnautos vietos Europos tautų šeimoje".

Komisarės nuomone, pernykščiai parlamento rinkimai bei referendumas Baltarusijoje „gerokai atsiliko nuo tarptautinių standartų". B. Ferrero Waldner pasmerkė prezidento A. Lukašenkos oponentų areštus bei politiškai motyvuotus teismus, dažnėjančias represijas prieš politines partijas, nevyriausybines organizacijas, profsąjungas bei nepriklausomą žiniasklaidą.

Komisarė taip pat priminė, jog pernai ES nutarė neleisti išduoti vizų kai kuriems aukštiems Baltarusijos pareigūnams. Tuo pat metu ES teikia paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms, žurnalistams bei pilietinei visuomenei.

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627

http://www.tslk.lt/index.php?-730638741
DELFI