Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-06-23
„Britanijos argumentai svarūs, o pasiryžimas modernizuoti ES - užkrečiantis", - sako Lietuvos europarlamentarė L. Andrikienė

Europos Parlamento

ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2005 m. birželio 23 d.

 

„Britanijos argumentai svarūs, o pasiryžimas modernizuoti ES - užkrečiantis", - sako Lietuvos europarlamentarė L. Andrikienė

Birželio 23 d. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje dalyvavo Jungtinės Karalystės Ministras Pirmininkas Tony Blairas, pristatęs Jungtinės Karalystės pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai 2005 m. antrojoje pusėje. Reaguodama į ministro pirmininko kalbą Lietuvos atstovė dr. L.Andrikienė pabrėžė, kad T.Blairo pastaba, jog ES biudžetas turėtų būti naudojamas racionaliau, atitinka esamą situaciją. Taip pat T. Blairas ne kartą pabrėžė, kad šiandieninė padėtis yra ne ES, o politinės lyderystės krizė.

„Šiandien Europos Parlamente Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Tony Blair ne tik pristatė Britanijos pirmininkavimo, kuris prasidės liepos 1 d., prioritetus, bet ir argumentuotai paaiškino savo poziciją daugeliu svarbiausių klausimų, taip pat ir tų, kurie buvo svarstomi Europos Vadovų Taryboje birželio 16-17 d. Neabejotina, kad argumentai yra rimti, Tonio Blairo pasiryžimas modernizuoti ES - užkrečiantis",-  sakė europarlamentarė.

„Sunku nesutikti su argumentais, kad ES biudžetas turėtų būti naudojamas racionaliau, kad Lisabonos strategijai būtinas daug didesnis dėmesys ir finansavimas, nei iki šiol, kad Europos socialinis modelis taip pat modernizuotinas, nes šiuo metu  ES yra per 20 mln. bedarbių, kad šiandieninių biudžeto proporcijų išlaikymas iki 2013 m., kuomet bendrajai žemės ūkio politikai tenka per 40% ES biudžeto, tikrai neužtikrins, kad ES būtų moderni ir konkurencinga", - kalbėjo L.Andrikienė.

Lietuvos atstovė pastebėjo, jog ,"Jei T. Blairui pavyks įgyvendinti savo planus, ES bus kokybiškai kitokia ir ekonomine, ir politine prasme."

 

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627