Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-06-09
Vilniaus Tėvynės Sąjungos atstovai - Europos Parlamente

Vilniaus Tėvynės Sąjungos atstovai - Europos Parlamente

Šią savaitę europarlamentarės dr.Laimos Andrikienės kvietimu Europos Parlamente vieši svečių iš Lietuvos grupė - 32 Tėvynės Sąjungos atstovai iš keturių šios partijos Vilniaus m. skyrių: Justiniškių, Žirmūnų, Senamiesčio ir Antakalnio. Grupėje - TS Žirmūnų skyriaus pirmininkas Jonas Endriukaitis ir šio skyriaus grupių seniūnai, Antakalnio skyriaus pirmininkas Vytautas Davidonis, skyrių nariai.

Vakar iš Vilniaus per Prahą atvykę į Strasbūrą pirmiausia apsilankė Europos Taryboje, kur susipažino su šios institucijos, kurios narė yra ir Lietuva, darbu. daugeliui buvo netikėta, kad institucija, besivadinti Europos Taryba (Council of Europe) nieko bendro neturi su Europos Sąjunga, gal tik tiek, kad ES valstybės narės yra ir Europos Tarybos narės.

Jau pirmąjį vakarą svečius pokalbiui ir vakarienei pakvietė Europos Parlamento narė L.Andrikiene. Vakarienės metu europarlamentarei teko išklausyti daug gražių linkėjimų, atsakyti į klausimus apie Europos Parlamento ir EP Europos liaudies partijos frakcijos darbą, apie Lietuvos europarlamentarų tarpusavio santykius, kurie Lietuvos žiniasklaidoje komentuojami kontraversiškai.

Šiandien svečiai iš Lietuvos pirmąją dienos pusė praleido Europos Parlamente. Jie išklausė paskaitą apie ES institucijas, jų tarpusavio sąveiką, sprendimų priėmimo mechanizmus ES. Po to svečiai iš Lietuvos stebėjo EP plenarinį posėdį. Po plenarinio posėdžio trumpam apibendrinančiam pokalbiui jie dar kartą susitiko su L.Andrikiene ir išvyko susipažinti su Strasbūro - Elzaso centro - įžymybėmis.

Rytoj Tėvynės Sąjungos atstovai, lydimi L.Andrikienės padėjėjų, per Liuksemburgą išvyks į Europos Parlamentą Briuselyje, kur ne tik lankysis Europos Parlamente, bet ir susipažins su Belgijos sostine.

Iš Briuselio grupė keliaus į Vokietijos sotinę Berlyną, kur praleidę visą dieną, per Lenkiją sugrįš į Lietuvą.

„Puikūs žmonės, kuriems ne tas pats, kokia yra ir kuo gyvena Lietuva. Dėl to jiems rūpi ir Europos Sąjunga, Europos Parlamentas, nes jų gyvenimo motto - Kad Lietuvai būtų geriau", išlydėdama mielus svečius iš Lietuvos sakė L.Andrikienė.  

Strasbūras, 2005 m. birželio 9 d.