Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Naujienos

« Atgal

2005-05-30
Belovežo deklaracija: Parama demokratijai Baltarusijoje

Praėjusį šeštadienį Lenkijoje, Beloveže, buvo pasirašyta Belovežo deklaracija, kurią pasirašė ir du Europos Parlamento nariai iš Lietuvos – dr.Laima Andrikienė ir prof.Vytautas Landsbergis. Deklaracija pasirašyta Lenkijoje gegužės 28-29 d. vykusios tarptautinės konferencijos „Europos Sąjungos politika Baltarusijos atžvilgiu. Ateities iššūkiai" metu. Dr.Laima Andrikienė konferencijoje skaitė pranešimą apie švietimo politikos Baltarusijoje problemas, Europos humanitarinį universitetą, A.Lukašenkos režimo uždarytą 2005 m. ir birželio 9 d. atkuriamą (inauguruojamą) Vilniuje.

Deklaracijoje, kurią pasirašė Europos Parlamento nariai iš Lenkijos ir Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos parlamentų atstovai, taip pat Baltarusijos opozicijos vadovai, reikalaujama, kad Baltarusijos valdžia nutrauktų represijas, nukreiptas prieš laisvąją spaudą, politines partijas, nevyriausybines organizacijas, kad būtų garantuota žodžio, susirinkimų, kitos pagrindinės teisės ir laisvės. Dokumente taip pat reikalaujama koordinuoti mūsų valstybių – Lenkijos, Lietuvos, Latvijos - veiksmus dėl nelegalios Baltarusijos valdžios izoliacijos ir suvienyti mūsų visų pajėgas demokratijai Baltarusijoje sukurti ir įtvirtinti.

Dokumento signatarai reikalauja nuosekliai įgyvendinti diktatoriškos Aleksandro Lukašenkos valdžios izoliacijos politiką tarptautinėje arenoje, apribojant galimybės įvažiuoti į ES teritoriją visiems režimo funkcionieriams, užšaldyti bankų sąskaitas.

Šiuo kreipimusi Rusijos tauta ir prezidentas taip pat kviečiami prisidėti prie A.Lukašenkos režimo izoliacijos politikos įgyvendinimo.

Deklaracijoje taip pat siūloma sudaryti sąlygas radijo ir televizijos transliacijoms į Baltarusiją, tuo būdu pralaužiant informacijos ir propagandos monopolį, kurį dabar turi nelegali Baltarusijos valdžia, o taip pat įsteigti ES programą, kuri įgalintų įgyvendinti alternatyvias mokymo programas Baltarusijos jaunimui ES valstybėse narėse ir Ukrainoje.