Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2006-04-17
Šią savaitę

Šią savaitę Europos Parlamento narė dr.Laima Andrikienė dirbo Briuselyje, dalyvavo EP Užsienio reikalų komiteto ir Žmogaus teisių pakomitečio posėdžiuose bei Europos liaudies partijos frakcijos darbo grupių posėdžiuose.

Trečiadienį EP Žmogaus teisių komitete buvo svarstomas Pranešimas dėl 2005 m. metinės ataskaitos dėl žmogaus teisių pasaulyje ir ES politikos šioje srityje. L.Andrikienė šiam pranešimui pateikė 12 pakeitimų, kuriuose europarlamentarė atkreipia dėmesį į situaciją Baltarusijoje ir Kuboje, skatina Rusiją tęsti dialogą su ES dėl žmogaus teisių, pritaria Tarybos išvadoms dėl Kolumbijos vyriausybės vykdomos politikos siekiant išspręsti ilgai trunkantį ginkluotą konfliktą šalyje, kreipiasi į Kinijos valdžią, kad išsaugotų Tibeto daugiakultūrinį paveldą, nutrauktų fizinį ir psichologinį smurtą ir pabrėžia Kinijos valdžios derybų su Tibeto vyriausybe tremtyje svarbą. Tą pačią dieną EP Žmogaus teisių pakomitetis kartu su Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetu aptarė moterų žudymo Meksikoje ir Gvatemaloje problemą. Trečiadienį europarlamentarė dalyvavo ir ELP Užsienio reikalų darbo grupės posėdyje.

Trečiadienį ir ketvirtadienį europarlamentarė dalyvavo EP Užsienio reikalų komiteto posėdžiuose. Europarlamentarai aptarė finansinę pasirengimo narystei ES priemonę, ES 2007 m. biudžeto metinius strateginius prioritetus, transatlantinius santykius. Dėl šių klausimų parlamentarai komitete balsavo ketvirtadienį. Ketvirtadienį EP Užsienio reikalų komitete taip pat vyko viešasis svarstymas „ES ir arabų pasaulio santykiai: naujos varomosios jėgos, nauji sunkumai ir naujos galimybės“.