Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2008-11-17
Šią savaitę

Šią savaitę EP narė dr. Laima Andrikienė dirbo Strasbūre, dalyvavo Europos Parlamento plenarinėje sesijoje.
Pirmadienį Laima Andrikienė dalyvavo Europos liaudies partijos -Europos demokratų frakcijos posėdyje, po to vyko EP plenarinis posėdis, kuriame europarlamentarai aptarė ekonominės ir pinigų sąjungos padėtį, taip pat direktyvą dėl nuobaudų už kelių eismo taisyklių pažeidimus kitoje ES šalyje. Buvo diskutuojama apie vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus bei bendrą akcizų tvarką. Balsuoti dėl visų šių klausimų numatoma antradienį.
Antradienį parlamentarai svarstė paramą ūkininkams pagal bendrąją žemės ūkio politiką, taip pat vaisių vartojimo skatinimą mokyklose (balsavimas vidurdienį). Po pietų vyko diskusijos apie Europos Komisijos 2009 m. teisėkūros ir darbo programą, o vakare EP aptarė bitininkystės padėtį (balsavimas trečiadienį). Pertraukų tarp plenarinių posėdžių metu L.Andrikienė dalyvavo ELP-ED grupės darbe bei Baltijos Europos parlamentarų grupės posėdyje, kur europarlamentarai diskutavo apie ES Baltijos jūros strategiją.
Laima Andrikienė diskusijoje su Europos Tarybos atstovu (antradienį) ir su Europos Komisijos nariu (trečiadienį)  atkreipė dėmesį į finansų krizę. Rytų Europos silpnumas, jai susidūrus su finansų krize, – tai ES politinius sprendimus priimantiems asmenims susirūpinimą keliantis klausimas. Rytų Europos valstybių vadovai mano, kad jų ekonomika yra labiau pažeidžiama nei jų Vakarų partnerių. Ponia Laima paklausė, kokią pagrindinę Rytų Europos šalims ir būtent Baltijos valstybėms kylančią grėsmę galėtų nurodyti Komisija ir Taryba šios finansų krizės sąlygomis? Kokią perspektyvą Rytų Europos šalims ir būtent Baltijos valstybėms numato Komisija ir Taryba artimiausiu laikotarpiu (2009–2010) ir kokia būtų ilgesniojo laikotarpio perspektyva? Ar galėtų Komisija ir Taryba, atsižvelgdama į Rytų Europos šalių padėtį detaliau paaiškinti savo komunikatą „Iš finansų krizės į ekonomikos pagyvėjimą“?
Trečiadienį Europos Parlamente vyko diskusijos apie su gynyba susijusių gaminių siuntimą ir jų viešojo pirkimo sutartis. Deputatai balsavo dėl šio klausimo, taip pat dėl rezoliucijos apie lėktuvų keleivių duomenų perdavimą. Vidurdienį iškilmingame posėdyje kalbą pasakė Jungtinės Karalystės vyriausiasis rabinas Jonathan Sacks. Po pietų Parlamentas aptarė kvalifikuotų užsieniečių atvykimo dirbti į ES tvarką (kuriamą „mėlynosios kortelės“ sistemą), taip pat ES kosmoso politiką bei kovą su ŽIV / AIDS. 
Ketvirtadienį parlamentarai aptarė Europos Audito Rūmų veiklos ataskaitą. Vidurdienį buvo balsuojama dėl ataskaitų apie socialinio draudimo ir pensijų sistemų ateitį, taip pat apie vartotojų sąmoningumo ugdymą kreditų bei finansų klausimais. Po pietų vyko diskusijos apie žmogaus teisių pažeidimus pasaulyje.
Penktadienį Laima Andrikienė grįžo į Vilnių, o šeštadienį išvyko į Kiniją, kur kartu su oficialia Europos Parlamento delegacija dalyvaus Europos Sąjungos - Kinijos tarparlamentinio bendradarbiavimo komiteto posėdžiuose, kurie vyks Pekine, Hangzhou ir Šanchajuje. Į Vilnių europarlamentarė grįš ketvirtadienį, lapkričio 27 dieną.