Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2008-09-08
Šią savaitę

Šią savaitę EP narė dr. Laima Andrikienė dirbo Ženevoje, Briuselyje ir Vilniuje.
Pirmadienį europarlamentarė dalyvavo Ženevoje prasidėjusios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos atidaryme, susitiko su ES Troikos ŪPrancūzijos, Čekijos Respublikos ambasadoriais, ES Tarybos ir Europos Komisijos atstovybių vadovais), nevyriausybinių organizacijų atstovais. Europarlamentarė dalyvavo sesijos atidaryme, taip pat susitiko su JT Aukštosios Komisarės Žmogaus teisių reikalams biuro patarėjais, Baltarusijos, Čilės, Kanados, Danijos Karalystės, taip pat trijų Baltijos valstybių  ambasadoriais. L.Andrikienė yra didžiausios Europos Parlamento frakcijos - Europos liaudies partijos - Europos demokratų (ELP-ED) grupės - koordinatorė EP Užsienio reikalų komiteto Žmogaus teisių pakomitetyje bei pagrindinė Europos Parlamento pranešimo apie JT Žmogaus teisių tarybos plėtrą ir ES vaidmenį rengėja.
Antradienį Laima Andrikienė dirbo Europos Parlamente Briuselyje, dalyvavo EP Užsienio reikalų komiteto posėdyje, kuriame buvo diskutuojama dėl ES ir Bosnijos ir Hercegovinos stabilizavimo ir asociacijos susitarimo, vyko kandidatų 2008 m. A. Sacharovo premijai pristatymas, vėlaiu buvo aptariami dėl su gynyba susijusių produktų siuntimo, viešųjų pirkimų sutarčių gynybos ir saugumo srityje bei kiti aktualūs klausimai.
Trečiadienį EP Užsienio reikalų komitete vykso balsavimai dėl dokumentų, dėl kurių diskusijos komitete baigėsi. Po balsavimo buvo keičiamasi nuomonėmis su ES Tarybos generaliniu sekretoriumi, ES vyriausiuoju įgaliotiniu bendrai užsienio ir saugumo politikai Javieru Solana.
Trečiadienį po pietų prasidėjo EP Biudžeto komiteto ir Žmogaus teisių pakomitečio posėdžiai, kurie tęsėsi ir ketvirtadienį. Biudžeto komitete buvo svarstomas ES 2009 m. biudžeto projektas, pristatomos komiteto nuomonės dėl paramos ūkininkams schemų, dėl ES struktūrinių fondų panaudojimo trūkumų ir privalumų. Be to, komitete vyko pirmas keitimasis nuomonėmis dėl dr. Laimos Andrikienės rengiamo dokumento apie ES fondų panaudojimą Afganistane. Ketvirtadienio rytą Biudžeto komitete vyko balsavimai. Trečiadienį po pietų taip pat įvyko EP Žmogaus teisių pakomitečio posėdis, kuriame vyko klausymai dėl Turkijos pažangos bei dėl ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių verslo vykdymo srityje.
Ketvirtadienį ryte šiame pakomitetyje buvo keičiamasi nuomonėmis dėl Afrikos Sąjungos Žmogaus teisių institucijų veiklos. Vėliau vyko pirmas keitimasis nuomonėmis dėl Laimos Andrikienės rengiamo pranešimo apie JT Žmogaus teisių tarybos plėtrą bei ES vaidmenį joje.
Penktadienį Laima Andrikienė dirbo savo biure Vilniuje.