Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2008-06-16
Šią savaitę

Šią savaitę Laima Andrikienė dirbo Strasbūre ir Vilniuje.
Pirmadienį europarlamentarė dalyvavo ELP-ED politinės grupės posėdyje, taip pat EP plenarinėje sesijoje, kurioje Europos Palamentas aptarė atliekų tvarkymą, vandens kokybę, pasirengimą gamtos nelaimėms. Vėliau deputatai skyrė dėmesio kovai su skurdu ir socialine atskirtimi.
Antradienį L.Andrikienė dalyvavo Baltijos Europos parlamentarų grupės posėdyje, taip pat EP plenariniame posėdyje, kuriame vyko diskusijos apie nelegalių migrantų grąžinimo direktyvą, apie euro įvedimą Slovakijoje nuo 2009 m. sausio. Po pietų europarlamentarai aptarė elektros išgavimo ir tiekimo atsiejimą bei kitus teisės aktus elektros energijos rinkos srityje. Laima Andrikienė taip pat dalyvavo Užsienio reikalų ir Biudžeto komitetų ELP-ED parengiamuosiuose posėdžiuose, ELP-ED nacionalinių delegacijų iždininkų pasitarime. L.Andrikienė yra Lietuvos delegacijos ELP-ED politinėje grupėje iždininkė.
Taip pat antradienį Europos Parlamente L.Andrikienė priimė svečių iš Lietuvos grupę, kurioje - Tėvynės sąjungos Mažeikių, Akmenės, Telšių skyrių atstovai, žurnalistai. Svečiai iš Lietuvos išklausė paskaitą apie Europos Parlamentą, sprendimų priėmimą Europos Sąjungoje, ES institucijų sąveiką, taip pat stebėjo EP plenarinį posėdį, su L.Andrikiene diskutavo apie ES aktualijas.
Trečiadienį dr. Laima Andrikienė dalyvavo toliau besitęsiančiame plenariniame posėdyje, kuriame europarlamentarai aptarė pasirengimą Europos Vadovų Tarybos susitikimui, taip pat priemones prieš naftos brangimą. Vidurdienį į deputatus kreipėsi Jungtinių Tautų ypatingoji pranešėja religijos ir tikėjimo laisvės srityje A. Jahangir. Po pietų buvo svarstoma žuvininkystės krizė pabrangus kurui, pasirengimas ES ir Rusijos vadovų susitikimui.
Be to, L.Andrikienė Europos Parlamente priimė dar vieną svečių iš Lietuvos grupę, kurioje – studentai ir dėstytojai iš Mykolo Romerio universiteto, Kauno ir Utenos kolegijų. Ši grupė Strasbūre viešėjo dvi dienas, kurių metu lankėsi Europos Parlamente, Europos žmogaus teisių teisme bei Lietuvos atstovybėje prie Europos Tarybos.
Ketvirtadienį europarlamentarė L. Andrikienė dalyvavo plenariniame posėdyje, kuriame Europos Parlamentas svarstė pažangesnių automobilių kūrimą, po pietų – žmogaus teisių pažeidimus Birmoje, Somalyje ir Irane.