Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2007-11-19
Šią savaitę

Šią savaitę europarlamentarė dr. Laima Andrikienė kartu su oficialia Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto bei Žmogaus teisių pakomitečio delegacija lankėsi Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke.
Šio vizito metu vyko susitikimai su JT 62-osios Generalinės Asamblėjos prezidentu J.E. Srgjan Kerim, JT Generalinio sekretoriaus kabineto nariais, Europos Komisijos delegacijos JT vadovais, ES valstybių ambasadoriais, akredituotais Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, taip pat JT Politinių reikalų departamento vadovais.
EP Žmogaus teisių pakomitečio, kurio narė yra L.Andrikienė, delegacijos nariai taip pat susitiko su UNICEF (JT Vaikų fondas) ir UNIFEM (JT Plėtros fondas moterims), Demokratijos fondo vadovais. Europarlamentarai taip pat susitiko su KLR ambasadoriumi prie JT J.E. p. Liu Zhenmin, JAV ambasadoriumi J.E. p. Rover Joseph Rees, taip pat Lietuvos ambasadoriumi JT J.E.p. Daliumi Čekuoliu, kuris šiuo metu yra ECOSOC - JT Ekonominės ir socialinės tarybos - prezidentas. Žmogaus teisių pakomitečio delegacija taip pat susitiko su JT Trečiojo komiteto (Socialiniai, humanitariniai ir kultūros reikalai), kurio kompetencijoje - ir žmogaus teisės bei jų apsauga, vadovais: komiteto pirmininku Jamaikos ambasadoriumi prie JT J.E.p. Raymond Wolfe ir šio komiteto sekretoriumi p.Moncef Khane, dalyvavo šio komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomos ir priimamos rezoliucijos dėl žmogaus teisių pažeidimų Irane, Birmoje, Baltarusijoje.
Susitikimų metu buvo aptariami klausimai, susiję su Jungtinių Tautų reforma, ES vaidmeniu Jungtinėse Tautose, veikla žmogaus teisių srityje, klimato kaita, kova su terorizmu, mirties bausmės panaikinimu pasaulyje ir kt.
Europos Parlamento nariai taip pat dalyvavo Tarpparlamentinės sąjungos - IPU - sesijoje, vyksiančioje Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke.
Ketvirtadienį dr. Laima Andrikienė atvyko į Europos Parlamentą Briuselyje, kur dalyvavo EP Biudžeto komiteto posėdyje.
Penktadienį europarlamentarė Vilniuje dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo ir Lietuvos Respublikos Seimo rengiamoke tarptautinėje konferencijoje "Kelias į laisvę". Signatarė dr. Laima Andrikienė moderavo buvusių Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Baltarusijos Aukščiausiųjų Tarybų pirmininkų apskritojo stalo diskusiją.
Šeštadienį L.Andrikienė dirbo savo biure Vilniuje.