Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2007-09-24
Šią savaitę

Šią savaitę EP narė dr. Laima Andrikienė dirbo Strasbūre, dalyvavo Europos Parlamento plenarinėje sesijoje.

Pirmadienį Laima Andrikienė dalyvavo Europos liaudies frakcijos posėdyje, EP plenariniame posėdyje bei EP Užsienio reikalų, Vystymosi komitetų ir Žmogaus teisių pakomitečio bendrame posėdyje, kuriame vyko balsavimas dėl kandidatų 2007 m. Sacharovo premijai už minties laisvę gauti. Europarlamentrarai atrinko tris kandidatus šių metų premijai. Tarp kandidatų yra Kinijos, Afganistano ir Sudano žmogaus teisių gynėjai, taip pat nužudytoji Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja bei Turkijoje reziduojantis ortodoksų patriarchas Baltramiejus I. EP plenariniame posėdyje europarlamentarai svarstė Europos atsinaujinančių energijos išteklių planą, diskutavo dėl Bendrijos geležinkelių.

Antradienį plenarinės sesijos metu vyko bendros diskusijos dėl cukraus, europarlamentarai išklausė Komisijos pareiškimą dėl Kinijoje pagamintų pavojingų žaislų. Po pietų Tarybos atstovai pristatė europarlamentarams, kaip įgyvendinamas sprendimas dėl mirties bausmės moratoriumo, Komisija pristatė europarlamentarams žaliąją knygą dėl miesto transporto, vėliau vyko diskusijos dėl bendros užsienio politikos energetikos srityje. Antradienį pertraukų tarp plenarinių posėdžių metu L.Andrikienė dalyvavo ELP-ED frakcijos bei parlamentarų grupės „Baltijos Europa“ posėdžiuose.

Trečiadienį sesija prasidėjo prioritetinėmis diskusijomis dėl imigracijos, vakare europarlamentarai diskutavo dėl tarpvalstybinių paslaugų teikėjų įsipareigojimų, skaitmeninės bibliotekos, vėliau buvo aptariama vaiko teisių strategija: prieš vaikų diskriminaciją ir žmonių, turinčių vadinamųjų dissutrikimų, atskirtį.  

Ketvirtadienio plenariniame posėdyje parlamentarai aptarė moterų ir vyrų lygybę Europos Sąjungoje, vyko diskusijos dėl užsieniečių balsavimo ir kandidatavimo EP rinkimuose supaprastinimo.  

Penktadienį europarlamentarė Laima Andrikienė su oficialia Europos Parlamento delegacija išvyko stebėti išankstinių parlamentinių rinkimų Ukrainoje, kurie vyko rugsėjo 30 d.