Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2006-09-24
Šią savaitę

Šią savaitę dr. Laima Andrikienė dirbo Europos Parlamente Strasbūre.
Pirmadienį EP plenariniame posėdyje vyko diskusijos dėl aplinkos oro kokybės ir švaresnio oro Europoje, Europos mobilumo kokybės chartijos, Europos kvalifikacijų sistemos kūrimo. Vakare EP Užsienio reikalų komitete vyko balsavimas dėl kandidatų 2006 m. A. Sacharovo premijai už minties laisvę.

Antradienį plenarinio posėdžio metu vyko diskusijos dėl programos PERICLES (euro apsauga nuo klastojimo), sanglaudos politikos strateginių gairių. Vidurdienį iškilmingo posėdžio metu į europarlamentarus kreipėsi Liberijos Respublikos prezidentė Ellen Johnson Sirleaf. Po pietų Komisija pristatė pranešimą dėl Bulgarijos ir Rumunijos stojimo į ES, vyko diskusijos dėl pranešimo apie Turkijos pažangą rengiantis narystei. Taip pat vyko Baltijos Europos parlamentarų grupės posėdis (L.Andrikienė yra šios grupės vicepirmininkė), kuriame buvo aptariami ES-Rusijos santykiai. EP Biudžeto komiteto posėdžio metu buvo svarstomas klausimas dėl Europos Parlamento pastatų Strasbūre įsigijimo.

Trečiadienį dr. Laimos Andrikienės kvietimu Europos Parlamente lankėsi grupė nacionalinių bei regioninių laikraščių vyriausiųjų redaktorių, žurnalistų iš Lietuvos, kuriems europarlamentarė kartu su Roberto Šumano fondu organizavo dvi dienas trunkančius seminarus. Trečiadienį vyko seminaras tema „ES struktūrinės politikos įgyvendinimas naujose ES valstybėse narėse. „Senųjų" ES narių patirtis ir pamokos", kuriame pranešimą skaitė Europos Komisijos narė p. Dalia Grybauskaitė, europarlamentarai iš Suomijos, Airijos bei Ispanijos dalinosi savo šalių patirtimi įsisavinant ES struktūrinių fondų paramą. Po seminaro dr. Laimos Andrikienės svečiai galėjo stebėti EP plenarinę sesiją, jiems buvo papasakota apie EP darbą.
Plenarinio posėdžio metu vyko prioritetinės diskusijos dėl imigracijos politikos, vakare buvo keičiamasi nuomonėmis su Libano ministru pirmininku p. Siniora dėl padėties Vidurio Rytuose.

Ketvirtadienį europarlamentarės Laimos Andrikienės svečiai dalyvavo antrajame seminare tema „ES Konstitucijos ratifikavimas: problemos ir perspektyvos", kuriame europarlamentarai iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Olandijos pristatė savo šalyse vyraujantį požiūrį į ES Konstituciją. Po pietų Strasbūro miesto Rotušėje svečiai susitiko su Strasbūro miesto vicemeru. Šio susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie Strasbūro miesto reikšmę Europos Parlamentui bei priežastis, kodėl Europos Parlamentas vieną savaitę per mėnesį posėdžiauja Strasbūre, kokios yra tokio EP darbo organizavimo perspektyvos.