Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2006-07-10
Šią savaitę

Šią savaitę Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė dirbo Briuselyje,  dalyvavo Užsienio reikalų ir Biudžeto komitetų bei Žmogaus teisių pakomitečio posėdžiuose, EPP-ED frakcijos darbe.

Pirmadienį europarlamentarė dalyvavo EP Žmogaus pakomitečio posėdyje. Parlamentarai išklausė pranešimą dėl delegacijos, birželio 20-23 d. dalyvavusios JT Žmogaus teisių tarybos Ženevoje steigiamajame posėdyje (šios delegacijos sudėtyje Ženevoje viešėjo ir Lietuvos atstovė dr. L. Andrikienė), pasikeitė nuomonėmis dėl Austrijos pirmininkavimo rezultatų ir dėl būsimo Suomijos pirmininkavimo Žmogaus teisių klausimais. Svarstė finansinę priemonę, skirtą skatinti demokratiją ir žmogaus teises visame pasaulyje, pateikė pasiūlymus dėl veiksmų plano kovoje su prekyba žmonėmis.

Antradienį ir trečiadienį dr. Laima Andrikienė dalyvavo EP Užsienio reikalų ir Biudžeto komitetų darbe bei Europos liaudies partijos frakcijos darbo grupių posėdžiuose.

Užsienio reikalų komiteto nariai  kartu su Vystymosi komiteto nariais pasikeitė nuomonėmis su Afganistano užsienio reikalų ministru Dr. Rangin DARAF SANTA. Vėliau parlamentarai diskutavo dėl finansinės priemonės, skirtos demokratijai ir žmogaus teisėms skatinti visame pasaulyje, išklausė pakomitečio pirmininkės H.FLAUTRE pranešimą apie EP delegacijos dalyvavimą JT Žmogaus teisių tarybos Ženevoje inauguracinėje sesijoje, išklausė pranešimus apie Turkijos pažangą rengiantis narystei ES, apie Albanijos Respublikos stabilizacijos ir asociacijos susitarimą bei ES ir Kinijos santykius, trečiadienį balsavo dėl šių dokumentų. Antradienį komitete viešėjo ES Specialusis įgaliotinis Didžiajame Afrikos ežerų regione Aldo AJELLO, trečiadienį - Tarybai pirmininkaujančios Suomijos užsienio reikalų ministras, atsakingas už Suomijos pirmininkavimo išorės politikos prioritetus Erkkiu TUOMIOJA. Trečiadienį parlamentarai išklausė Fernando FERNANDEZ MARTINO pranešimą apie EP delegacijos gegužės 25-29 d.  misiją į Kolumbiją stebėti Prezidento rinkimų (šios delegacijos sudėtyje Kolumbijoje viešėjo ir Lietuvos atstovė dr. L. Andrikienė), pasikeitė nuomonėmis dėl padėties Kašmyre.

Biudžeto komitete europarlamentarai toliau diskutavo dėl ES 2007 m. biudžeto, svarstė Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo steigimą, išklausė pranešimą dėl Struktūrinių fondų tyrimų, diskutavo dėl Vykdomosios agentūros TEN-T įsteigimo, svarstė ES 2006 m. vykdymą. Trečiadienį komiteto nariai susitiko su decentralizuotų agentūrų atstovais ir aptarė preliminaraus 2007 m. biudžeto projektą.