Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2006-07-03
Šią savaitę

Šią savaitę dr. Laima Andrikienė dirbo Europos Parlamente Strasbūre. Šios plenarinės sesijos akcentai – ES struktūriniai fondai, teisingumas, transportas, aplinkosauga bei imigracija.

Pirmadienį EP plenariniame posėdyje vyko diskusijos apie finansinių paslaugų sektoriaus problemas, taip pat asmens duomenų naudojimą bankų pervedimuose, buvo aptariama aviacijos įtaka klimato kaitai.

Antradienį deputatai išklausė EP pirmininko Josep Borrell pareiškimą sukakus 70 metų nuo F. Franco vadovaujamo perversmo Ispanijoje, diskutavo dėl ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. biudžeto, svarstė oro transporto reikalavimų suderinimo bei  branduolinių atliekų transportavimo klausimus. Europos Komisijos atstovui L.Andrikienė pateikė klausimą dėl 2006 m. kovo 15 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėjos patvirtintos naujos JT Žmogaus teisių tarybos, kuri pakeitė Ženevoje veikiančią JT Žmogaus teisių komisiją. L.Andrikienė klausė, koks, Komisijos nuomone, bus ES vaidmuo JT Žmogaus teisių tarybai įgyvendinant savo tikslus? Ar Komisija parengė bendradarbiavimo su JT Žmogaus teisių taryba programą? Kokie yra pagrindiniai šio bendradarbiavimo aspektai? Tarybos atstovas atsakymą pateiks raštu.

Antradienį EP narė dr. L.Andrikienė susitiko su LR krašto apsaugos bičiulių draugijos atstovais, viešėjusiais Europos Parlamente.

Trečiadienį plenarinis posėdis prasidėjo prioritetinėmis diskusijomis - Suomijos ministras pirmininkas Matti Vanhanen pristatė savo šalies pirmininkavimo ES programą, po to deputatai aptarė padėtį Palestinoje ir EP laikinojo komiteto ataskaitą apie tariamą JAV CŽV pasinaudojimą Europos šalimis neteisėtai sulaikant bei gabenant terorizmu įtariamus asmenis. Trečiadienį Parlamente taip pat buvo svarstomi pabėgėlių bei imigrantų integracijos klausimai. Tarybos atstovui dr. L.Andrikienė pateikė klausimą apie Sąjungai pirmininkaujančios Suomijos poziciją dėl veiksmingai koordinuotos/bendros ES energetikos politikos. Energetikos saugumas visuomet buvo viena iš pagrindinių ES ekonominių ir politinių problemų. Energetikos priklausomybė nuo Rusijos naftos ir dujų tiekimo tapo karšta diskusijų tema Europos Sąjungoje, ypač šiais metais, ir ES aiškiai suprato, kad per ateinantį dešimtmetį energijos tiekimas vaidins daug aiškesnį politinį vaidmenį nei iki šiol. Kadangi ES neturi veiksmingos energetikos politikos Rusijos atžvilgiu, tai leidžia Kremliui versti konkuruoti Europos bendroves ir vyriausybes ieškant priėjimo prie dujų ir investavimo galimybių. Žaliojoje knygoje dėl energetikos gausu rekomendacijų, tačiau joje nėra numatyta vykdymo galios dėl svarbiausių energetikos įvairovės klausimų. Lietuvos atstovė L.Andrikienė klausė, kokia yra Sąjungai pirmininkaujančios Suomijos programa dėl energetikos politikos koordinavimo? Ar pirmininkaujanti Suomija numato ES bendros energetikos politikos galimybę artimiausioje ateityje? Jei taip, tuomet kokių veiksmų planuoja imtis pirmininkaujanti Suomija? Ar ji pasiruošusi prisidėti prie Rusijos energetikos sektoriaus abipusiškumo ir didesnio skaidrumo užtikrinimo? Komisijos atstovas atsakymą pateiks raštu.

Taip pat trečiadienį dr. Laima Andrikienė priėmė svečius iš Lietuvos -  jos kvietimu Europos Parlamente lankėsi mokiniai bei mokytojai iš Alytaus apskrities, Kulautuvos, Jonavos, Radviliškio ir Švenčionėlių  gimnazijų ir mokyklų. Svečiai susipažino su Europos Parlamento ir Europos liaudies partijos frakcijos darbu, Lietuvos atstovų veikla Europos Parlamente.

Ketvirtadienį Europos Parlamente parlamentarai svarstė vystymosi ir migracijos bei sąžiningos prekybos klausimus, aptarė žmogaus teisių padėtį įvairiuose pasaulio regionuose.