Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2006-06-19
Šią savaitę

Šią savaitę Europos Parlamento narė dr.Laima Andrikienė dirbo Briuselyje ir Ženevoje. Europarlamentarė dalyvavo Briuselyje EP trumpojoje plenarinėje sesijoje, Užsienio reikalų ir Biudžeto komitetų bei Žmogaus teisių pakomitečio posėdžiuose,  Ženevoje -   JT Žmogaus teisių tarybos steigiamajame posėdyje.

Pirmadienį europarlamentarė dalyvavo EP Žmogaus pakomitečio posėdyje. Deputatai svarstė Europos kaimynystės politikos klausimus, ypatingą dėmesį skirdami žmogaus teisių padėčiai Egipte ir Izraelyje.

Antradienį dr.Laima Andrikienė dalyvavo Plenarinėje sesijoje, EP Užsienio reikalų ir Biudžeto komitetų darbe bei Europos liaudies partijos frakcijos darbo grupių posėdžiuose.

EP Plenarinės sesijos metu parlamentarai aptarė Europos vadovų Tarybos susitikimo, vykusio 15-16 dienomis Briuselyje, o taip pat  Austrijos pirmininkavimo rezultatus. EP Biudžeto komitete vyko diskusijos dėl ES 2007 m. biudžeto ir išorės aspektų. Komisarė Dalia Grybauskaitė supažindino europarlamentarus su 2007 m. preliminariu biudžeto projektu ir vidaus politikos aspektais. Deputatai taip pat diskutavo dėl mokslinių tyrimų, naujovių bei energetikos ir komunikacijų politikos finansavimo. EP Užsienio reikalų komitete europarlamentarai pasikeitė nuomonėmis su Užsienio reikalų valstybės sekretoriumi ir Išorės santykių tarybos posėdžio pirmininku H.Winkleriu apie Bendrųjų reikalų ir išorės santykių tarybos 2006 m. birželio 12-13 d. posėdžio rezultatus. Komitete viešėjo Olli REHN, už plėtrą atsakingas Komisijos narys. Buvo aptarta Turkijos pažanga rengiantis narystei ES.

Antradienį dr. Laima Andrikienė kartu su Ambasadoriumi J.E.p. Ryčiu Martikoniu surengė Belgijoje netoli Anteverpeno gyvenančios Bronės Galiūtės knygos „Spygliuotos tulpės“ pristatymą. B.Gailiūtės knygos leidimą lietuvių kalba inicijavo rašytojas Stasys Kašauskas, o leidimą finansiškai parėmė Kovo 11-osios akto signatarai, Europos Parlamento nariai, tarp jų ir Laima Andrikienė.

Trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį europarlamentarė dr.Laima Andrikienė viešėjo Ženevoje -  EP delegacijos sudėtyje dalyvavo Žmogaus teisių tarybos prie Jungtinių Tautų steigiamajame posėdyje.