Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Įvykių kalendorius

« Atgal

2006-06-12
Šią savaitę

Šią savaitę dr. Laima Andrikienė dirbo Europos Parlamente Strasbūre. Birželio EP plenarinės sesijos akcentai – teisingumas ir vidaus reikalai, moksliniai tyrimai, sveikata bei aplinkosauga.

Pirmadienį europarlamentarė L.Andrikienė dalyvavo EP Europos liaudies partijos frakcijos posėdyje ir EP plenariniame posėdyje. Pirmadienį europarlamentarai diskutavo dėl ES ateities, taip pat svarstė gruntinių vandenų apsaugos bei apsaugos nuo potvynių direktyvas.

Antradienį buvo svarstoma Septintoji ES mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programa, buvo aptariamas pasirengimas gripo epidemijai, asmens duomenų apsauga bei diskriminavimo pažabojimas. Europos Komisijos atstovas atsakė į L.Andrikienes pateiktą klausimą dėl Baltijos jūros regiono. Europos Parlamente susikūrusi Baltijos Europos parlamentarų grupė (L.Andrikienė yra šios grupės vicepirmininkė) parengė Europos strategiją Baltijos jūros regionui, kuri yra svarstoma ne tik EP, bet ir Europos Komisijoje. Strategijoje aptariamos keturios sritys, t. y. aplinkosauga, ekonomika, kultūra ir švietimas bei saugumas. L.Andrikienė klausė, kokius veiksmų planus, programas numato Europos Komisija artimiausiu metu ir tolesnėje perspektyvoje, kad Baltijos regionas imtų funkcionuoti kaip efektyviai veikiantis regionas ir būtų sudarytos sąlygos gilinti jo integraciją?

Antradienį pertraukų tarp plenarinių posėdžių metu dr. L.Andrikienė dalyvavo parlamentarų grupės Baltijos Europa bei Europos liaudies frakcijos posėdžiuose, taip pat parlamentarų grupės Tibetui remti posėdyje.

Trečiadienį plenarinis posėdis prasidėjo prioritetinėmis diskusijomis apie pasirengimą Europos Vadovų Tarybos susitikimui, vyksiančiam birželio 15-16 d. Briuselyje. Taip pat buvo aptarta tvarios raidos strategija, rasistinės prievartos pagausėjimas, Europoje bei civilinės aviacijos saugos taisyklės bei kiti klausimai. Tarybos atstovas atsakė į  dr. L.Andrikienes pateiktą klausimą dėl 2006 m. gegužės 25 d. vykusio aukščiausio lygio susitikimo metu ES ir Rusijos vadovų pasirašyto vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimo. Po to, kai buvo pasirašytas vizų režimo supaprastinimo susitarimas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šis sprendimas buvo pirmasis žingsnis siekiant įvesti bevizį režimą Rusijos ir Europos Sąjungos piliečiams. Lietuvos atstovė L. Andrikienė klausė, kokios pozicijos laikosi ES dėl šio pareiškimo? Kokios politikos ES laikysis ateityje sprendžiant Rusijos ir ES piliečių vizų režimo klausimus? Ar vizų režimo supaprastinimo susitarimas skatins naujas ES ir Rusijos santykių politikos tendencijas?

Taip pat trečiadienį dr. Laima Andrikienė priėmė svečius iš Lietuvos -  jos kvietimu Europos Parlamente lankėsi bendruomenių atstovai iš Radviliškio, Utenos, Šilutės rajonų, Mažeikių ir Marijampolės miestų. Svečiai susipažino su Europos Parlamento ir Europos liaudies partijos frakcijos darbu, lankėsi Europos Taryboje.

Ketvirtadienį Europos Parlamente buvo svarstoma Slovėnijos narystė euro zonoje, deputatai taip pat aptarė žmogaus teisių padėtį įvairiuose pasaulio regionuose.